Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

FBI krytykuje Apple’a i Google’a za szyfrowanie danych

Nauka i Technologie

Apple wprowadził, a Google zamierza wprowadzić szyfrowanie danych użytkowników w taki sposób, by nikt w tych firmach nie mógł ich odczytać. Dotychczas dane użytkowników mogły być po nakazie sądowym łatwo odszyfrowane, jednak z nowymi zabezpieczeniami nie będzie to możliwe. Obie firmy starają się w ten sposób odbudować zaufanie, nadszarpnięte w wyniku afery ujawnionej przez Edwarda Snowdena.

Szef FBI z dezaprobatą wypowiedział się o chronieniu przez firmy prywatności swoich użytkowników przy pomocy „zabezpieczeń odpornych na nakazy sądowe”. Zmiany oznaczają, że FBI i inne służby nie dostaną – jak dotychczas – danych od Apple’a czy Google’a, tylko będą musiały samodzielnie łamać zabezpieczenia.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/fbi-krytykuje-szyfrowanie-zawartosci-urzadzen-przez-apple-i-google/

Udostępnij

Kozy zwalczają chwasty lepiej od pestycydów

Nauka i Technologie Chwasty Ekologia Kozy Ochrona przyrody Trzcina zwierzęta

Zamiast stosować chemiczne środki chwastobójcze, skuteczniej i taniej jest wypasać kozy. Do takich wniosków doszli amerykańscy badacze z Nicholas School of the Environment na Duke University, poszukujący optymalnej metody walki z trzciną pospolitą (Phragmites australis).

Ta znana również w Polsce roślina po przeniesieniu do Stanów Zjednoczonych stała się poważnym problemem, a jej niekontrolowana ekspansja sprawiła, że trzcina zaczęła wypierać miejscową roślinność. Próbowano z tym walczyć, stosując drogie, chemiczne środki ochrony roślin, rozpylane m.in. z samolotów.

Badania, prowadzone na eksperymentalnych działkach na terenie USDA Beltsville Agricultural Research Center w Maryland dowiodły jednak, że bezkonkurencyjne są kozy. Zwierzęta nie tylko skutecznie eliminują trzcinę, ale ich wypas sprawia, że na danym terenie pojawiają się nowe gatunki i wzrasta bioróżnorodność.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=nauka&idNewsComp=&filename=&idnews=180986&data=&status=biezace&_CheckSum=1148144092

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=nauka&idNewsComp=&filename=&idnews=180986&data=&status=biezace&_CheckSum=1148144092