Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Maroko: w meczetach działalność polityczna jest zakazana

Świat

Komisję, która ma zająć się reformą i ponownym otwarciem meczetów zamkniętych przez władze za prowadzenie działalności politycznej utworzył król Maroka Muhammad VI. Meczety zamknięte zostały w lipcu, po tym, jak islamski Ruch Sprawiedliwość i Miłosierdzie, który jest w Maroku nielegalny próbował tam organizować zgromadzenia o charakterze politycznym. Od tego czasu w Maroku obowiązuje królewski zakazujący wykorzystywania meczetów do celów politycznych oraz prowadzenia działalności politycznej przez duchownych, a nawet demonstrowania przez nich poglądów politycznych..
Maroko jest monarchią konstytucyjną, w której działa dwuizbowy parlament, ale rząd powołuje król. W państwie obowiązuje prawo islamskie, ale najwyższym autorytetem religijnym jest król, a nie duchowni.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/krol;maroka;zakazal;wykorzystywania;meczetow;do;celow;politycznych,243,0,1627635.html

Udostępnij

Siedem F-16 z Danii wzmocni koalicję przeciw dżihadystom

Świat belgia Dania dżihad dżihadyści F-16 holandia irak myśliwce Niemcy państwo islamskie Stany Zjednoczone Syria USA

poinformowała dziś premier Helle Thorning-Schmidt na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Decyzję ma zatwierdzić duński parlament, ale premier jest pewna, że to zrobi. Duńskie myśliwce, zastrzegła szefowa rządu, będą operować wyłącznie nad Irakiem i nie będą mogły być użyte do lotów nad Syrią
Wcześniej do koalicji dołączyła Belgia, oferując również sześć myśliwców F-16. Tyle samo myśliwców holenderskich ma wspierać akcje bojowe w Iraku. Rząd Holandii zaoferował ponadto roczne szkolenia dla irackich pilotów oraz pomoc holenderskich doradców wojskowych wojskom irackim i kurdyjskim.
Rząd Niemiec wysyła wyrzutnie rakiet przeciwpancernych, karabiny szturmowe i amunicję do nich irackim Kurdom walczącym z islamistami. Pierwszy transport dotarł na miejsce nocą z czwartku na piątek.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/helle-thorning-schmidt-wysyla-samoloty-nad-irak,472029.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/helle-thorning-schmidt-wysyla-samoloty-nad-irak,472029.html