Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosja zacznie dostarczać gaz, Ukraina spłaci 3,1 mld dolarów

Gospodarka

długu wynoszącego 5,3 miliardy dolarów. Projekt tymczasowego porozumienia wypracowany w trakcie rozmów przedstawicieli Rosji, Ukrainy i Komisji Europejskiej w Berlinie ogłosił wczoraj wieczorem komisarz ds. energii UE Guenther Oettinger.
Ukraina, która kwestionowała sumę naliczonego przez Gazpropm długu, zapłaci nie 5,3 mld dolarów żądanego dotąd przez Rosjan, ale 3,1 miliarda. Z tego 2 miliardy musi zapłacić do końca października. Rosja będzie sprzedawać Ukrainie gaz po oficjalnej cenie 485 dolarów za tysiąc metrów sześciennych, ale obniżonej o 100 dolarów. Na cenę 485 dolarów Ukraina nie zgadzała się uznając ją za zawyżoną.
Umowa musi zostać zatwierdzona przez rządy obu krajów. Minister energetyki Rosji Aleksandr Nowak powiedział, że będzie rekomendować swojemu rządowi zgodę na te warunki.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3167/Artykul/1243102,Koniec-gazowego-sporu-Rosji-i-Ukrainy-Gazprom-potwierdza

Udostępnij

Ukraina: rośnie eksport na zachód, spada na wschód

Gospodarka artukuły rolne artykuły spożywcze eksport rosja ukraina Unia Europejska

Eksport ukraińskich towarów do krajów Unii Europejskiej był maju i w czerwcu o 25 proc. wyższy niż w tych samych miesiącach roku ubiegłego. O tyle samo niższy okazał się w tym samym czasie eksport do Rosji, poinformowała ambasada Unii Europejskiej w Kijowie. Wzrosła przede wszystkim sprzedaż artykułów spożywczych i rolnych. Najwięksi ich odbiorcy znajdują się na Litwie i Łotwie, w Wielkiej Brytanii oraz Belgii.
Brak danych na temat eksportu wyrobów ze stali oraz innych metali. Większość fabryk je wytwarzających znajduje się na wschodzie Ukrainy objętym wojną. W tamtych rejonach nie tylko spadła produkcja, wiele zakładów przestało pracować, a informacje o handlu nie są publikowane.
Bezpośrednio przed reorientacją eksportu ze wschodu na zachód, Unia Europejska zniosła cła na Ukraińskie towary.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824743,ukraina-korzysta-na-zniesieniu-cel-eksport-wystrzelil-w-gore.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824743,ukraina-korzysta-na-zniesieniu-cel-eksport-wystrzelil-w-gore.html