Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosja zacznie dostarczać gaz, Ukraina spłaci 3,1 mld dolarów

Gospodarka

długu wynoszącego 5,3 miliardy dolarów. Projekt tymczasowego porozumienia wypracowany w trakcie rozmów przedstawicieli Rosji, Ukrainy i Komisji Europejskiej w Berlinie ogłosił wczoraj wieczorem komisarz ds. energii UE Guenther Oettinger.
Ukraina, która kwestionowała sumę naliczonego przez Gazpropm długu, zapłaci nie 5,3 mld dolarów żądanego dotąd przez Rosjan, ale 3,1 miliarda. Z tego 2 miliardy musi zapłacić do końca października. Rosja będzie sprzedawać Ukrainie gaz po oficjalnej cenie 485 dolarów za tysiąc metrów sześciennych, ale obniżonej o 100 dolarów. Na cenę 485 dolarów Ukraina nie zgadzała się uznając ją za zawyżoną.
Umowa musi zostać zatwierdzona przez rządy obu krajów. Minister energetyki Rosji Aleksandr Nowak powiedział, że będzie rekomendować swojemu rządowi zgodę na te warunki.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3167/Artykul/1243102,Koniec-gazowego-sporu-Rosji-i-Ukrainy-Gazprom-potwierdza

Udostępnij

Ukraina: rośnie eksport na zachód, spada na wschód

Gospodarka artukuły rolne artykuły spożywcze eksport rosja ukraina Unia Europejska

Eksport ukraińskich towarów do krajów Unii Europejskiej był maju i w czerwcu o 25 proc. wyższy niż w tych samych miesiącach roku ubiegłego. O tyle samo niższy okazał się w tym samym czasie eksport do Rosji, poinformowała ambasada Unii Europejskiej w Kijowie. Wzrosła przede wszystkim sprzedaż artykułów spożywczych i rolnych. Najwięksi ich odbiorcy znajdują się na Litwie i Łotwie, w Wielkiej Brytanii oraz Belgii.
Brak danych na temat eksportu wyrobów ze stali oraz innych metali. Większość fabryk je wytwarzających znajduje się na wschodzie Ukrainy objętym wojną. W tamtych rejonach nie tylko spadła produkcja, wiele zakładów przestało pracować, a informacje o handlu nie są publikowane.
Bezpośrednio przed reorientacją eksportu ze wschodu na zachód, Unia Europejska zniosła cła na Ukraińskie towary.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824743,ukraina-korzysta-na-zniesieniu-cel-eksport-wystrzelil-w-gore.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824743,ukraina-korzysta-na-zniesieniu-cel-eksport-wystrzelil-w-gore.html