Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Oszustwa w podatku VAT na 160 mln w cztery dni

Finanse

wykryli kontrolerzy w 21 firmach paliwowych, poinformowała Polska Agencja Prasowa powołując się na wczorajsze informacje z Ministerstwa Finansów. O rozpoczęciu kontroli pisaliśmy 23 września.
Od tego czasu inspektorzy kontroli skarbowej oraz funkcjonariusze policji, Służby Celnej, Straży Granicznej i Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali 594 samochodowe cysterny wwożące paliwo do Polski z Litwy oraz Niemiec i wytypowali do kontroli 89 firm, których własnością były cysterny. Po skontrolowaniu 21 firm inspektorzy ujawnili oszustwa w podatku VAT na kwotę 160 mln zł. Na kontach firm, które oszukiwały było 20 mln zł.
Jak pisaliśmy, oszustwa podatkowe w branży paliwowej polegają na tworzeniu łańcuszków firm, które fikcyjnie kupują od siebie nawzajem sprowadzone do Polski paliwo, a następnie kończą działalność nie płacąc VAT-u. Ostatnia firma zwraca się do fiskusa o zwrot VAT-u tak, jakby wcześniej podatek był płacony.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/W-tydzien-MF-wykrylo-oszustwa-na-160-mln-zl-3207511.html

Udostępnij

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie 4You Airlines

Finanse 4You Airlines bilety prokuratura tanie linie lotnicze uokik urząd lotnictwa cywilnego Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Firma reklamująca się jako tanie linie lotnicze sprzedawała bilety na loty, które miały odbywać się od 3 listopada, nie mając ani samolotów, ani koncesji. Pod koniec sierpnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zażądał wyjaśnień od spółki. Wobec braku odpowiedzi UOKiK, jak podawaliśmy, poprosił 19 września prokuraturę o wyjaśnienie sprawy.
„4You Airlines ma jeszcze 6 dni na reakcję i odpowiedź w sprawie. Wyjaśnienie zostanie udzielone i przekazane zgodnie z przepisami prawa w obowiązującym spółkę terminie”, oświadczył tego samego dnia zarząd 4You Airlines.
Kilka dni potem spółka przestała sprzedawać bilety. Na jej stronie internetowej pojawiła się notatka: przepraszamy, rezerwacja chwilowo nieodstępna.
Z podobnym jak UOKiK wnioskiem zwrócił się wczoraj do prokuratury Urząd Lotnictwa Cywilnego. Prokuratura sprawdzi, czy sprzedając bilety spółka wprowadziła klientów w błąd w kwestii rozpoczęcia lotów. Poszuka też osób pokrzywdzonych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-jest-sledztwo-w-sprawie-4you-airlines,nId,1526357#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-jest-sledztwo-w-sprawie-4you-airlines,nId,1526357#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox