Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Oszustwa w podatku VAT na 160 mln w cztery dni

Finanse

wykryli kontrolerzy w 21 firmach paliwowych, poinformowała Polska Agencja Prasowa powołując się na wczorajsze informacje z Ministerstwa Finansów. O rozpoczęciu kontroli pisaliśmy 23 września.
Od tego czasu inspektorzy kontroli skarbowej oraz funkcjonariusze policji, Służby Celnej, Straży Granicznej i Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali 594 samochodowe cysterny wwożące paliwo do Polski z Litwy oraz Niemiec i wytypowali do kontroli 89 firm, których własnością były cysterny. Po skontrolowaniu 21 firm inspektorzy ujawnili oszustwa w podatku VAT na kwotę 160 mln zł. Na kontach firm, które oszukiwały było 20 mln zł.
Jak pisaliśmy, oszustwa podatkowe w branży paliwowej polegają na tworzeniu łańcuszków firm, które fikcyjnie kupują od siebie nawzajem sprowadzone do Polski paliwo, a następnie kończą działalność nie płacąc VAT-u. Ostatnia firma zwraca się do fiskusa o zwrot VAT-u tak, jakby wcześniej podatek był płacony.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/W-tydzien-MF-wykrylo-oszustwa-na-160-mln-zl-3207511.html

Udostępnij

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie 4You Airlines

Finanse 4You Airlines bilety prokuratura tanie linie lotnicze uokik urząd lotnictwa cywilnego Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Firma reklamująca się jako tanie linie lotnicze sprzedawała bilety na loty, które miały odbywać się od 3 listopada, nie mając ani samolotów, ani koncesji. Pod koniec sierpnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zażądał wyjaśnień od spółki. Wobec braku odpowiedzi UOKiK, jak podawaliśmy, poprosił 19 września prokuraturę o wyjaśnienie sprawy.
„4You Airlines ma jeszcze 6 dni na reakcję i odpowiedź w sprawie. Wyjaśnienie zostanie udzielone i przekazane zgodnie z przepisami prawa w obowiązującym spółkę terminie”, oświadczył tego samego dnia zarząd 4You Airlines.
Kilka dni potem spółka przestała sprzedawać bilety. Na jej stronie internetowej pojawiła się notatka: przepraszamy, rezerwacja chwilowo nieodstępna.
Z podobnym jak UOKiK wnioskiem zwrócił się wczoraj do prokuratury Urząd Lotnictwa Cywilnego. Prokuratura sprawdzi, czy sprzedając bilety spółka wprowadziła klientów w błąd w kwestii rozpoczęcia lotów. Poszuka też osób pokrzywdzonych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-jest-sledztwo-w-sprawie-4you-airlines,nId,1526357#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-jest-sledztwo-w-sprawie-4you-airlines,nId,1526357#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox