Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Dochodzenie w sprawie sprzedaży rekiet przeciwlotniczych

Polska

Strzała – 2M prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie i działająca na jej zlecenie Żandarmeria Wojskowa (ŻW). Wycofane z uzbrojenia wojska 153 rakiety kupiła w przetargu od Agencji Mienia Wojskowego (AMW) koncesjonowana firma handlująca bronią w roku 2012. Kiedy rok później chciała je wyeksportować do Czech, złożyła wniosek o zgodę na eksport w Ministerstwie Gospodarki, a ono zleciło wydanie opinii Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. ABW wydała negatywną opinię, rakiety zostały w kraju
Prokuratura zbada, czy AMW wolno było sprzedać rakiety i czy próba ich eksportu nie narusza międzynarodowych porozumień zakazujących handlu tego typu bronią.
Zdaniem wojska rakiety są przestarzałe i nie nadają się do użycia. Ich cena rynkowa wynosi od 5 do 7 tys. dolarów.

Rakieta ziemia-powietrze Strzała 2M wprowadzona do uzbrojenia wojska w roku 1972 jest zmodernizowaną wersja pocisku Strieła-2. Rakieta Była produkowana na sowieckiej licencji w Zakładach Metalowych MESKO w Skarżysku-Kamiennej.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Maria Wasiak bez odprawy, Igor Ostachowicz bez posady

Polska donald tusk Igor Ostachowicz maria wasiak nepotyzm odprawa pkn orlen pkp rząd

Informuje TVN24 powołując się na nieoficjalne informacje ze źródeł rządowych. Nowa minister infrastruktury miała zapowiedzieć, że zwróci odprawę w wysokości 510 tys. zł otrzymaną po odejściu z PKP. Wcześniej Maria Wasiak zrzekła się premii, którą miała dostać za pracę w pierwszym półroczu tego roku.
Igor Ostachowicz, jeden z najbliższych współpracowników premiera Donalda Tuska zajmujący się jego publicznym wizerunkiem, ma stracić posadę w zarządzie państwowego PKN Orlen, którą dostał po ustąpieniu premiera. Miał na niej dostawać około 2 mln zł rocznie wynagrodzenia, twierdzi TVN24.
Odprawa minister Wasiak i gigantyczne wynagrodzenie byłego doradcy premiera, otrzymywane z państwowych firm wywołały liczne mocno krytyczne komentarze dziennikarzy w mediach oraz internautów na forach internetowych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/tvn24-nieoficjalnie-wasiak-bez-odprawy-ostachowicz-nie-trafi-do-orlenu,471897,s.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/tvn24-nieoficjalnie-wasiak-bez-odprawy-ostachowicz-nie-trafi-do-orlenu,471897,s.html