Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie 4You Airlines

Finanse

Firma reklamująca się jako tanie linie lotnicze sprzedawała bilety na loty, które miały odbywać się od 3 listopada, nie mając ani samolotów, ani koncesji. Pod koniec sierpnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zażądał wyjaśnień od spółki. Wobec braku odpowiedzi UOKiK, jak podawaliśmy, poprosił 19 września prokuraturę o wyjaśnienie sprawy.
„4You Airlines ma jeszcze 6 dni na reakcję i odpowiedź w sprawie. Wyjaśnienie zostanie udzielone i przekazane zgodnie z przepisami prawa w obowiązującym spółkę terminie”, oświadczył tego samego dnia zarząd 4You Airlines.
Kilka dni potem spółka przestała sprzedawać bilety. Na jej stronie internetowej pojawiła się notatka: przepraszamy, rezerwacja chwilowo nieodstępna.
Z podobnym jak UOKiK wnioskiem zwrócił się wczoraj do prokuratury Urząd Lotnictwa Cywilnego. Prokuratura sprawdzi, czy sprzedając bilety spółka wprowadziła klientów w błąd w kwestii rozpoczęcia lotów. Poszuka też osób pokrzywdzonych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-jest-sledztwo-w-sprawie-4you-airlines,nId,1526357#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Do 143,6 mld zł wzrosły kredyty wzięte przez Polaków

Finanse karta kredytowa knf Komisja Nadzoru Finansowego kredyty narodowy bank polski nbp pożyczka gotowkówa

do końca sierpnia tego roku. Łączna wartość kredytów wyniosła tyle, co w rekordowym, pod tym względem roku 2010.
Od sierpnia 2013 roku do sierpnia tego roku kwota kredytów konsumpcyjnych w złotych wzrosła o prawie 9 proc., informuje Narodowy Bank Polski (NBP). Najszybciej rosły kredyty ratalne, o ponad 8 proc. Kwota pożyczek gotówkowych urosła o 6 proc., najwolniej zwiększało się zadłużenie na kartach kredytowych, o ponad 3 proc. Spadek o 13 proc., z 5,1 mld zł do 4, 5 miliarda, zanotowany został na rynku kredytów samochodowych.
Rzeczywiste oprocentowanie kredytów wyniosło pod koniec sierpnia 19,9 proc. Za przyczynę tak szybkiego wzrostu kredytów fachowcy uznają zmiany rekomendacji  Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) dla banków.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824531,liberalizacja-zadzialala-kredyty-konsumpcyjne-zblizyly-sie-do-rekordu.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824531,liberalizacja-zadzialala-kredyty-konsumpcyjne-zblizyly-sie-do-rekordu.html