Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie 4You Airlines

Finanse

Firma reklamująca się jako tanie linie lotnicze sprzedawała bilety na loty, które miały odbywać się od 3 listopada, nie mając ani samolotów, ani koncesji. Pod koniec sierpnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zażądał wyjaśnień od spółki. Wobec braku odpowiedzi UOKiK, jak podawaliśmy, poprosił 19 września prokuraturę o wyjaśnienie sprawy.
„4You Airlines ma jeszcze 6 dni na reakcję i odpowiedź w sprawie. Wyjaśnienie zostanie udzielone i przekazane zgodnie z przepisami prawa w obowiązującym spółkę terminie”, oświadczył tego samego dnia zarząd 4You Airlines.
Kilka dni potem spółka przestała sprzedawać bilety. Na jej stronie internetowej pojawiła się notatka: przepraszamy, rezerwacja chwilowo nieodstępna.
Z podobnym jak UOKiK wnioskiem zwrócił się wczoraj do prokuratury Urząd Lotnictwa Cywilnego. Prokuratura sprawdzi, czy sprzedając bilety spółka wprowadziła klientów w błąd w kwestii rozpoczęcia lotów. Poszuka też osób pokrzywdzonych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-jest-sledztwo-w-sprawie-4you-airlines,nId,1526357#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Do 143,6 mld zł wzrosły kredyty wzięte przez Polaków

Finanse karta kredytowa knf Komisja Nadzoru Finansowego kredyty narodowy bank polski nbp pożyczka gotowkówa

do końca sierpnia tego roku. Łączna wartość kredytów wyniosła tyle, co w rekordowym, pod tym względem roku 2010.
Od sierpnia 2013 roku do sierpnia tego roku kwota kredytów konsumpcyjnych w złotych wzrosła o prawie 9 proc., informuje Narodowy Bank Polski (NBP). Najszybciej rosły kredyty ratalne, o ponad 8 proc. Kwota pożyczek gotówkowych urosła o 6 proc., najwolniej zwiększało się zadłużenie na kartach kredytowych, o ponad 3 proc. Spadek o 13 proc., z 5,1 mld zł do 4, 5 miliarda, zanotowany został na rynku kredytów samochodowych.
Rzeczywiste oprocentowanie kredytów wyniosło pod koniec sierpnia 19,9 proc. Za przyczynę tak szybkiego wzrostu kredytów fachowcy uznają zmiany rekomendacji  Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) dla banków.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824531,liberalizacja-zadzialala-kredyty-konsumpcyjne-zblizyly-sie-do-rekordu.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824531,liberalizacja-zadzialala-kredyty-konsumpcyjne-zblizyly-sie-do-rekordu.html