Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie 4You Airlines

Finanse

Firma reklamująca się jako tanie linie lotnicze sprzedawała bilety na loty, które miały odbywać się od 3 listopada, nie mając ani samolotów, ani koncesji. Pod koniec sierpnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zażądał wyjaśnień od spółki. Wobec braku odpowiedzi UOKiK, jak podawaliśmy, poprosił 19 września prokuraturę o wyjaśnienie sprawy.
„4You Airlines ma jeszcze 6 dni na reakcję i odpowiedź w sprawie. Wyjaśnienie zostanie udzielone i przekazane zgodnie z przepisami prawa w obowiązującym spółkę terminie”, oświadczył tego samego dnia zarząd 4You Airlines.
Kilka dni potem spółka przestała sprzedawać bilety. Na jej stronie internetowej pojawiła się notatka: przepraszamy, rezerwacja chwilowo nieodstępna.
Z podobnym jak UOKiK wnioskiem zwrócił się wczoraj do prokuratury Urząd Lotnictwa Cywilnego. Prokuratura sprawdzi, czy sprzedając bilety spółka wprowadziła klientów w błąd w kwestii rozpoczęcia lotów. Poszuka też osób pokrzywdzonych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-jest-sledztwo-w-sprawie-4you-airlines,nId,1526357#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Do 143,6 mld zł wzrosły kredyty wzięte przez Polaków

Finanse karta kredytowa knf Komisja Nadzoru Finansowego kredyty narodowy bank polski nbp pożyczka gotowkówa

do końca sierpnia tego roku. Łączna wartość kredytów wyniosła tyle, co w rekordowym, pod tym względem roku 2010.
Od sierpnia 2013 roku do sierpnia tego roku kwota kredytów konsumpcyjnych w złotych wzrosła o prawie 9 proc., informuje Narodowy Bank Polski (NBP). Najszybciej rosły kredyty ratalne, o ponad 8 proc. Kwota pożyczek gotówkowych urosła o 6 proc., najwolniej zwiększało się zadłużenie na kartach kredytowych, o ponad 3 proc. Spadek o 13 proc., z 5,1 mld zł do 4, 5 miliarda, zanotowany został na rynku kredytów samochodowych.
Rzeczywiste oprocentowanie kredytów wyniosło pod koniec sierpnia 19,9 proc. Za przyczynę tak szybkiego wzrostu kredytów fachowcy uznają zmiany rekomendacji  Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) dla banków.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824531,liberalizacja-zadzialala-kredyty-konsumpcyjne-zblizyly-sie-do-rekordu.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824531,liberalizacja-zadzialala-kredyty-konsumpcyjne-zblizyly-sie-do-rekordu.html