Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ukraina: rośnie eksport na zachód, spada na wschód

Gospodarka

Eksport ukraińskich towarów do krajów Unii Europejskiej był maju i w czerwcu o 25 proc. wyższy niż w tych samych miesiącach roku ubiegłego. O tyle samo niższy okazał się w tym samym czasie eksport do Rosji, poinformowała ambasada Unii Europejskiej w Kijowie. Wzrosła przede wszystkim sprzedaż artykułów spożywczych i rolnych. Najwięksi ich odbiorcy znajdują się na Litwie i Łotwie, w Wielkiej Brytanii oraz Belgii.
Brak danych na temat eksportu wyrobów ze stali oraz innych metali. Większość fabryk je wytwarzających znajduje się na wschodzie Ukrainy objętym wojną. W tamtych rejonach nie tylko spadła produkcja, wiele zakładów przestało pracować, a informacje o handlu nie są publikowane.
Bezpośrednio przed reorientacją eksportu ze wschodu na zachód, Unia Europejska zniosła cła na Ukraińskie towary.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824743,ukraina-korzysta-na-zniesieniu-cel-eksport-wystrzelil-w-gore.html

Udostępnij

O długości i terminie urlopu zdecyduje pracownik

Gospodarka czas urlopu elastyczny czas pracy Richard Branson termin urlopu urlop Virgin Group

w przedsiębiorstwach należących do Virgin Group zatrudniających ponad 50 tysięcy pracowników w 400 firmach na całym świecie. Jedynym warunkiem jest to, żeby urlop nie zaszkodził ani firmie, ani osobistej karierze pracownika.
Obiecał to właściciel koncernu Richard Branson pisząc na blogu „Każdy pracownik sam zadecyduje, czy potrzebuje kilku godzin, dni, tygodni, a może miesięcy wolnego”. Na razie tytułem próby możliwość taką dostało 170 pracowników z Nowego Jorku, Londynu, Genewy i Sydney.
„Elastyczny czas pracy zrewolucjonizował podejście do obowiązków: jak, gdzie i kiedy wykonujemy naszą pracę. Dlaczego nie miałoby tak być z urlopem?” uzasadnił nowe podejście do urlopów Branson.
Branson, którego majątek „Forbes” wycenił na ponad 4 mld dolarów znany jest nie tylko z biznesowej skuteczności,  ale i z licznych wyczynów w sportach ekstremalnych. Należy do niego rekord świata w długości lotu balonem: 10 800 km w locie nad Pacyfikiem z Japonii do Kanady.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16992502/wakacje-tak-dlugie-jak-zechcesz-oryginalny-pomysl-wlasciciela-virgin-group

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16992502/wakacje-tak-dlugie-jak-zechcesz-oryginalny-pomysl-wlasciciela-virgin-group