Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Nowa opłata może podnieść ceny smartfonów i tabletów

Nauka i Technologie

Ministerstwo Kultury planuje, by opłata reprograficzna dotyczyła również mobilnych urządzeń elektronicznych. Opłata ma postać dodatku, doliczonego do ceny czystych płyt DVD i innych nośników danych, a nawet papieru do kserokopiarek.

W teorii dzięki takiej opłacie rekompensowane są straty twórców, ponoszone w wyniku prywatnego kopiowania tekstów czy muzyki, stąd opłatę reprograficzną nazywa się potocznie „podatkiem od piractwa”. Jak stwierdził wiceminister kultury Andrzej Wyrobiec, bliskie jest porozumienie, by opłata reprograficzna dotyczyła również elektronicznych gadżetów. W wyniku tych regulacji cena urządzeń może nieznacznie wzrosnąć.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/podatek-od-piractwa-zaplacimy-tez-w-cenie-urzadzen-mobilnych/

Udostępnij

Powstaje pierwszy stadion przeznaczony dla e-sportu

Nauka i Technologie Columbus E-sport Esport Major League Gaming MLG Rozgrywki Rywalizacja Sport Stadion

E-sportowy stadion powstaje w Easton, które jest przedmieściem Columbus w Ohio.  E-sport to dyscyplina, w której przedmiotem rywalizacji są gry wideo. Coraz większa popularność takiej formy rozrywki sprawiła, że jedna z organizacji zajmujących się organizowanie rozgrywek – Major League Gaming (MLG) – zdecydowała o zbudowaniu pierwszego obiektu, którego przeznaczeniem ma być sportowa elektroniczna rywalizacja.

Stadion o powierzchni około 1300 metrów zostanie wyposażony w stanowiska dla zawodników oraz kilkaset miejsc dla widowni, która będzie mogła śledzić zmagania profesjonalnych graczy na dużych ekranach. Obiekt ma zostać oddany do użytku w październiku tego roku, a jako imprezę inauguracyjną zaplanowano turniej w grę Call off Duty.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/USA-Major-League-Gaming-gra-wideo-stadion-turniej,21090

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/USA-Major-League-Gaming-gra-wideo-stadion-turniej,21090