Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nowa opłata może podnieść ceny smartfonów i tabletów

Nauka i Technologie

Ministerstwo Kultury planuje, by opłata reprograficzna dotyczyła również mobilnych urządzeń elektronicznych. Opłata ma postać dodatku, doliczonego do ceny czystych płyt DVD i innych nośników danych, a nawet papieru do kserokopiarek.

W teorii dzięki takiej opłacie rekompensowane są straty twórców, ponoszone w wyniku prywatnego kopiowania tekstów czy muzyki, stąd opłatę reprograficzną nazywa się potocznie „podatkiem od piractwa”. Jak stwierdził wiceminister kultury Andrzej Wyrobiec, bliskie jest porozumienie, by opłata reprograficzna dotyczyła również elektronicznych gadżetów. W wyniku tych regulacji cena urządzeń może nieznacznie wzrosnąć.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/podatek-od-piractwa-zaplacimy-tez-w-cenie-urzadzen-mobilnych/

Udostępnij

Powstaje pierwszy stadion przeznaczony dla e-sportu

Nauka i Technologie Columbus E-sport Esport Major League Gaming MLG Rozgrywki Rywalizacja Sport Stadion

E-sportowy stadion powstaje w Easton, które jest przedmieściem Columbus w Ohio.  E-sport to dyscyplina, w której przedmiotem rywalizacji są gry wideo. Coraz większa popularność takiej formy rozrywki sprawiła, że jedna z organizacji zajmujących się organizowanie rozgrywek – Major League Gaming (MLG) – zdecydowała o zbudowaniu pierwszego obiektu, którego przeznaczeniem ma być sportowa elektroniczna rywalizacja.

Stadion o powierzchni około 1300 metrów zostanie wyposażony w stanowiska dla zawodników oraz kilkaset miejsc dla widowni, która będzie mogła śledzić zmagania profesjonalnych graczy na dużych ekranach. Obiekt ma zostać oddany do użytku w październiku tego roku, a jako imprezę inauguracyjną zaplanowano turniej w grę Call off Duty.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/USA-Major-League-Gaming-gra-wideo-stadion-turniej,21090

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/USA-Major-League-Gaming-gra-wideo-stadion-turniej,21090