Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Maria Wasiak bez odprawy, Igor Ostachowicz bez posady

Polska

Informuje TVN24 powołując się na nieoficjalne informacje ze źródeł rządowych. Nowa minister infrastruktury miała zapowiedzieć, że zwróci odprawę w wysokości 510 tys. zł otrzymaną po odejściu z PKP. Wcześniej Maria Wasiak zrzekła się premii, którą miała dostać za pracę w pierwszym półroczu tego roku.
Igor Ostachowicz, jeden z najbliższych współpracowników premiera Donalda Tuska zajmujący się jego publicznym wizerunkiem, ma stracić posadę w zarządzie państwowego PKN Orlen, którą dostał po ustąpieniu premiera. Miał na niej dostawać około 2 mln zł rocznie wynagrodzenia, twierdzi TVN24.
Odprawa minister Wasiak i gigantyczne wynagrodzenie byłego doradcy premiera, otrzymywane z państwowych firm wywołały liczne mocno krytyczne komentarze dziennikarzy w mediach oraz internautów na forach internetowych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/tvn24-nieoficjalnie-wasiak-bez-odprawy-ostachowicz-nie-trafi-do-orlenu,471897,s.html

Udostępnij

Górnicy kopalni Kazimierz-Juliusz strajkują pod ziemią

Polska górnicy kazimierz-juliusz kopalnia strajk zagłębie dąbrowskie

W strajku okupacyjnym uczestniczy 160 górników. Domagają się wypłaty zaległych wynagrodzeń, przedłużenia pracy kopalni, która ma być zamknięta pod koniec września, a po wyczerpaniu zasobów węgla – gwarancji pracy w innej kopalni. Strajk pod ziemią zaczęło wczoraj 26 górników, którzy nie wyjechali na powierzchnię po skończeniu pracy.
Należący do Katowickiego Holdingu Węglowego Kazimierz-Juliusz jest ostatnią czynną kopalnią w Zagłębiu Dąbrowskim.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/walka-o-kopalnie-pod-ziemia-160-gornikow-kopacz-spotka-sie-z-wojewoda,471506,s.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/walka-o-kopalnie-pod-ziemia-160-gornikow-kopacz-spotka-sie-z-wojewoda,471506,s.html