Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosja ponad 200 razy prowokowała kraje bałtyckie

Europa

tylko w tym roku, wysyłając samoloty w pobliże ich granic, wyliczył „Financial Times”. W większości przypadków rosyjskie samoloty zbliżały się do granic przestrzeni powietrznej, wlatując w „strefę identyfikacyjną”, czyli przygraniczny obszar, na którym lotnictwo uznaje lot za zagrożenie. Na Łotwie zdarzyło się to 150 razy, na Litwie 68 razy, a 5 razy rosyjskie samoloty wleciały w przestrzeń powietrzną Estonii.
Nasilają się również lotnicze prowokacje przy granicach innych państw NATO, choć nie tak mocno. Incydenty z udziałem rosyjskich samolotów wojskowych zdarzyły się u granic Kanady, USA, Holandii, Rumunii i Wielkiej Brytanii. Rosjanie prowokowali również Finlandię i Szwecję.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16991396/awanturnictwo-powietrzne-rosji-ponad-200-incydentow-nad-krajami-baltyckimi-od-poczatku-roku

Udostępnij

Na Łotwie coraz więcej chętnych na obywatelstwo Rosji

Europa lotwa obywatelstwo rosja Rossijska Gazieta rosyjski paszport

twierdzi „Rossijska Gazieta”. Według niej rosyjskie paszporty przyjmują nie tylko etniczni Rosjanie, ale i mieszkańcy Łotwy innych narodowości, a nawet rdzenni Łotysze. Rosyjski dziennik wyjaśnia to sprzeciwem wobec „etnicznego reżimu” panującego na Łotwie oraz korzystniejszymi przepisami emerytalnymi obowiązującymi w Rosji.
Na Łotwie liczącej 2 200 tys. mieszkańców żyje ponad 550 tys. Rosjan. Mieszka tu też wielu rosyjskojęzycznych dawnych obywateli ZSSR nierosyjskich narodowości. Razem z Rosjanami jest ich ponad 40 proc. Warunkiem otrzymania obywatelstwa jest znajomość języka łotewskiego.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/470676,lotysze-masowo-przyjmua-rosyjskie-obywatelstwo-ryga-boi-sie-drugiego-krymu.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/470676,lotysze-masowo-przyjmua-rosyjskie-obywatelstwo-ryga-boi-sie-drugiego-krymu.html