Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

O długości i terminie urlopu zdecyduje pracownik

Gospodarka

w przedsiębiorstwach należących do Virgin Group zatrudniających ponad 50 tysięcy pracowników w 400 firmach na całym świecie. Jedynym warunkiem jest to, żeby urlop nie zaszkodził ani firmie, ani osobistej karierze pracownika.
Obiecał to właściciel koncernu Richard Branson pisząc na blogu „Każdy pracownik sam zadecyduje, czy potrzebuje kilku godzin, dni, tygodni, a może miesięcy wolnego”. Na razie tytułem próby możliwość taką dostało 170 pracowników z Nowego Jorku, Londynu, Genewy i Sydney.
„Elastyczny czas pracy zrewolucjonizował podejście do obowiązków: jak, gdzie i kiedy wykonujemy naszą pracę. Dlaczego nie miałoby tak być z urlopem?” uzasadnił nowe podejście do urlopów Branson.
Branson, którego majątek „Forbes” wycenił na ponad 4 mld dolarów znany jest nie tylko z biznesowej skuteczności,  ale i z licznych wyczynów w sportach ekstremalnych. Należy do niego rekord świata w długości lotu balonem: 10 800 km w locie nad Pacyfikiem z Japonii do Kanady.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16992502/wakacje-tak-dlugie-jak-zechcesz-oryginalny-pomysl-wlasciciela-virgin-group

Udostępnij

Rosję czeka recesja, jeśli nie zostanie zreformowana

Gospodarka Niezawisimaja Gazieta protekcjonizm recesja reformy gospodarcze rosja

ostrzega rosyjski dziennik „Niezawisimaja Gazieta” powołując się na raport Banku Światowego. Najpoważniejszą przeszkodą w rozwoju gospodarczym, twierdzi gazeta, jest rządowy protekcjonizm, który blokuje mechanizmy rynkowe. Tymczasem polityka zewnętrzna Rosji nie sprzyja reformom gospodarczym i pogłębia ingerencję rządu w gospodarkę.

„Niezawisimaja Gazieta” to prywatny dziennik adresowany przede wszystkim do wykształconych czytelników, biznesmenów i inteligencji. Dziennik często publikuje teksty krytykujące politykę Kremla.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824443,rosja-stacza-sie-w-samoizolacje-analitycy-wroza-gleboka-recesje.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824443,rosja-stacza-sie-w-samoizolacje-analitycy-wroza-gleboka-recesje.html