Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Do 143,6 mld zł wzrosły kredyty wzięte przez Polaków

Finanse

do końca sierpnia tego roku. Łączna wartość kredytów wyniosła tyle, co w rekordowym, pod tym względem roku 2010.
Od sierpnia 2013 roku do sierpnia tego roku kwota kredytów konsumpcyjnych w złotych wzrosła o prawie 9 proc., informuje Narodowy Bank Polski (NBP). Najszybciej rosły kredyty ratalne, o ponad 8 proc. Kwota pożyczek gotówkowych urosła o 6 proc., najwolniej zwiększało się zadłużenie na kartach kredytowych, o ponad 3 proc. Spadek o 13 proc., z 5,1 mld zł do 4, 5 miliarda, zanotowany został na rynku kredytów samochodowych.
Rzeczywiste oprocentowanie kredytów wyniosło pod koniec sierpnia 19,9 proc. Za przyczynę tak szybkiego wzrostu kredytów fachowcy uznają zmiany rekomendacji  Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) dla banków.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824531,liberalizacja-zadzialala-kredyty-konsumpcyjne-zblizyly-sie-do-rekordu.html

Udostępnij

Handel tytoniem bez akcyzy rozwija się w Internecie

Finanse akcyza celnicy handel wyrobami tytoniowymi tytoń

Celnicy i urzędnicy skarbowi kontrolują rocznie około 2 tysięcy osób handlujących w Internecie tytoniem, wyrobami tytoniowymi albo maszynami do cięcia tytoniu. Najpierw wyszukują ogłoszenia albo oferty sprzedaży na portalach aukcyjnych, następnie celnicy kontrolują przesyłki pocztowe i kurierskie, żeby ujawnić dowody prowadzenia handlu wyrobami tytoniowymi bez akcyzy. Poinformował o tym wiceminister finansów Jacek Kapica odpowiadając na interpelację poselską.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/823525,portale-pod-lupa-celnikow-i-skarbowki.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/823525,portale-pod-lupa-celnikow-i-skarbowki.html