Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Powstaje pierwszy stadion przeznaczony dla e-sportu

Nauka i Technologie

E-sportowy stadion powstaje w Easton, które jest przedmieściem Columbus w Ohio.  E-sport to dyscyplina, w której przedmiotem rywalizacji są gry wideo. Coraz większa popularność takiej formy rozrywki sprawiła, że jedna z organizacji zajmujących się organizowanie rozgrywek – Major League Gaming (MLG) – zdecydowała o zbudowaniu pierwszego obiektu, którego przeznaczeniem ma być sportowa elektroniczna rywalizacja.

Stadion o powierzchni około 1300 metrów zostanie wyposażony w stanowiska dla zawodników oraz kilkaset miejsc dla widowni, która będzie mogła śledzić zmagania profesjonalnych graczy na dużych ekranach. Obiekt ma zostać oddany do użytku w październiku tego roku, a jako imprezę inauguracyjną zaplanowano turniej w grę Call off Duty.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/USA-Major-League-Gaming-gra-wideo-stadion-turniej,21090

Udostępnij

Standard USB 3.1 zapewni bardzo szybki transfer danych

Nauka i Technologie DVI FireWire HDMI komputery smartfony Tablety Thunderbolt Transfer danych Typ C Urządzenia mobilne USB USB 3.1 VGA Zasilanie

USB 3.1 pozwoli na przesyłanie materiału wideo o jakości co najmniej 4K oraz zapewni do 100 W mocy. Organizacja The Video Electronics Standards Association ujawniła szczegóły dotyczące nowej generacji łącza USB powszechnie stosowanego w komputerach, urządzeniach mobilnych i sprzęcie elektronicznym.

Poza dotychczas znanymi kształtami wtyczek, USB 3.1 wprowadzi również nowy – tzw. typ C – który nie będzie kompatybilny ze starszymi rozwiązaniami, ale za to jego wtyczka będzie znacznie mniejsza. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie stosowanie tych samych przewodów w komputerach, tabletach i smartfonach bez konieczności używania przejściówek.

W dalszej przyszłości USB 3.1 typ C ma szansę stać się uniwersalnym standardem, który wyeliminuje większość stosowanych obecnie rozwiązań, jak łącza HDMI, DVI, VGA, Thunderbolt czy FireWire.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,16690053,Nowe_szczegoly_dotyczace_standardu_USB_3_1__Bedzie.html#BoxTechTxt

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,16690053,Nowe_szczegoly_dotyczace_standardu_USB_3_1__Bedzie.html#BoxTechTxt