Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Powstaje pierwszy stadion przeznaczony dla e-sportu

Nauka i Technologie

E-sportowy stadion powstaje w Easton, które jest przedmieściem Columbus w Ohio.  E-sport to dyscyplina, w której przedmiotem rywalizacji są gry wideo. Coraz większa popularność takiej formy rozrywki sprawiła, że jedna z organizacji zajmujących się organizowanie rozgrywek – Major League Gaming (MLG) – zdecydowała o zbudowaniu pierwszego obiektu, którego przeznaczeniem ma być sportowa elektroniczna rywalizacja.

Stadion o powierzchni około 1300 metrów zostanie wyposażony w stanowiska dla zawodników oraz kilkaset miejsc dla widowni, która będzie mogła śledzić zmagania profesjonalnych graczy na dużych ekranach. Obiekt ma zostać oddany do użytku w październiku tego roku, a jako imprezę inauguracyjną zaplanowano turniej w grę Call off Duty.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/USA-Major-League-Gaming-gra-wideo-stadion-turniej,21090

Udostępnij

Standard USB 3.1 zapewni bardzo szybki transfer danych

Nauka i Technologie DVI FireWire HDMI komputery smartfony Tablety Thunderbolt Transfer danych Typ C Urządzenia mobilne USB USB 3.1 VGA Zasilanie

USB 3.1 pozwoli na przesyłanie materiału wideo o jakości co najmniej 4K oraz zapewni do 100 W mocy. Organizacja The Video Electronics Standards Association ujawniła szczegóły dotyczące nowej generacji łącza USB powszechnie stosowanego w komputerach, urządzeniach mobilnych i sprzęcie elektronicznym.

Poza dotychczas znanymi kształtami wtyczek, USB 3.1 wprowadzi również nowy – tzw. typ C – który nie będzie kompatybilny ze starszymi rozwiązaniami, ale za to jego wtyczka będzie znacznie mniejsza. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie stosowanie tych samych przewodów w komputerach, tabletach i smartfonach bez konieczności używania przejściówek.

W dalszej przyszłości USB 3.1 typ C ma szansę stać się uniwersalnym standardem, który wyeliminuje większość stosowanych obecnie rozwiązań, jak łącza HDMI, DVI, VGA, Thunderbolt czy FireWire.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,16690053,Nowe_szczegoly_dotyczace_standardu_USB_3_1__Bedzie.html#BoxTechTxt

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,16690053,Nowe_szczegoly_dotyczace_standardu_USB_3_1__Bedzie.html#BoxTechTxt