Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosję czeka recesja, jeśli nie zostanie zreformowana

Gospodarka

ostrzega rosyjski dziennik „Niezawisimaja Gazieta” powołując się na raport Banku Światowego. Najpoważniejszą przeszkodą w rozwoju gospodarczym, twierdzi gazeta, jest rządowy protekcjonizm, który blokuje mechanizmy rynkowe. Tymczasem polityka zewnętrzna Rosji nie sprzyja reformom gospodarczym i pogłębia ingerencję rządu w gospodarkę.

„Niezawisimaja Gazieta” to prywatny dziennik adresowany przede wszystkim do wykształconych czytelników, biznesmenów i inteligencji. Dziennik często publikuje teksty krytykujące politykę Kremla.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824443,rosja-stacza-sie-w-samoizolacje-analitycy-wroza-gleboka-recesje.html

Udostępnij

Projekt ustawy o wprowadzeniu koncesji na handel węglem

Gospodarka blokada górnicy kopalnie węgla monopol przejście graniczne rząd ustawa węgiel

skłonił górników do opuszczenia dziś polsko-rosyjskiego przejścia granicznego Braniewo-Mamonowo, które zablokowali wczoraj żądając ograniczenia importu węgla z Rosji. Ustawa, ktorą rząd obiecał przeprowadzić przez parlament w bardzo szybkim trybie ma praktycznie uniemożliwić sprzedaż w Polsce taniego węgla z Rosji i wprowadzić monopol drogiego polskiego węgla. Przepisy mają określać normy jakości paliwa w taki sposób, żeby polski węgiel je spełniał, a rosyjski nie.
W ubiegłym roku import węgla do Polski wyniósł około 10,8 mln ton, w tym około 7 mln ton z Rosji. Indywidualni odbiorcy opalający węglem domy i mieszkania kupują około 12 mln ton węgla rocznie.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gornicy;zmobilizowali;rzad;do;dzialania;beda;przepisy;wymierzone;w;rosyjski;wegiel,76,0,1626188.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gornicy;zmobilizowali;rzad;do;dzialania;beda;przepisy;wymierzone;w;rosyjski;wegiel,76,0,1626188.html