Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosję czeka recesja, jeśli nie zostanie zreformowana

Gospodarka

ostrzega rosyjski dziennik „Niezawisimaja Gazieta” powołując się na raport Banku Światowego. Najpoważniejszą przeszkodą w rozwoju gospodarczym, twierdzi gazeta, jest rządowy protekcjonizm, który blokuje mechanizmy rynkowe. Tymczasem polityka zewnętrzna Rosji nie sprzyja reformom gospodarczym i pogłębia ingerencję rządu w gospodarkę.

„Niezawisimaja Gazieta” to prywatny dziennik adresowany przede wszystkim do wykształconych czytelników, biznesmenów i inteligencji. Dziennik często publikuje teksty krytykujące politykę Kremla.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824443,rosja-stacza-sie-w-samoizolacje-analitycy-wroza-gleboka-recesje.html

Udostępnij

Projekt ustawy o wprowadzeniu koncesji na handel węglem

Gospodarka blokada górnicy kopalnie węgla monopol przejście graniczne rząd ustawa węgiel

skłonił górników do opuszczenia dziś polsko-rosyjskiego przejścia granicznego Braniewo-Mamonowo, które zablokowali wczoraj żądając ograniczenia importu węgla z Rosji. Ustawa, ktorą rząd obiecał przeprowadzić przez parlament w bardzo szybkim trybie ma praktycznie uniemożliwić sprzedaż w Polsce taniego węgla z Rosji i wprowadzić monopol drogiego polskiego węgla. Przepisy mają określać normy jakości paliwa w taki sposób, żeby polski węgiel je spełniał, a rosyjski nie.
W ubiegłym roku import węgla do Polski wyniósł około 10,8 mln ton, w tym około 7 mln ton z Rosji. Indywidualni odbiorcy opalający węglem domy i mieszkania kupują około 12 mln ton węgla rocznie.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gornicy;zmobilizowali;rzad;do;dzialania;beda;przepisy;wymierzone;w;rosyjski;wegiel,76,0,1626188.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gornicy;zmobilizowali;rzad;do;dzialania;beda;przepisy;wymierzone;w;rosyjski;wegiel,76,0,1626188.html