Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Na Łotwie coraz więcej chętnych na obywatelstwo Rosji

Europa

twierdzi „Rossijska Gazieta”. Według niej rosyjskie paszporty przyjmują nie tylko etniczni Rosjanie, ale i mieszkańcy Łotwy innych narodowości, a nawet rdzenni Łotysze. Rosyjski dziennik wyjaśnia to sprzeciwem wobec „etnicznego reżimu” panującego na Łotwie oraz korzystniejszymi przepisami emerytalnymi obowiązującymi w Rosji.
Na Łotwie liczącej 2 200 tys. mieszkańców żyje ponad 550 tys. Rosjan. Mieszka tu też wielu rosyjskojęzycznych dawnych obywateli ZSSR nierosyjskich narodowości. Razem z Rosjanami jest ich ponad 40 proc. Warunkiem otrzymania obywatelstwa jest znajomość języka łotewskiego.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/470676,lotysze-masowo-przyjmua-rosyjskie-obywatelstwo-ryga-boi-sie-drugiego-krymu.html

Udostępnij

Albania: policja zniszczyła 102 tony marihuany

Europa albania marihuana policja

i ponad pół miliona roślin konopi, powiedział minister spraw wewnętrznych Albanii Saimir Tahiri. Albańscy policjanci zatrzymali też blisko 2 tysiące osób podejrzanych o udział w handlu narkotykami. Albania jest, według policji, największym europejskim producentem i eksporterem marihuany. Czarnorynkowa wartość narkotyku zniszczonego w tym roku przez tamtejszą policję wynosi 8,2 mld dolarów, prawie dwie trzecie albańskiego PKB.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16979221/marihuana-za-82-mld-dolarow-poszla-z-dymem

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16979221/marihuana-za-82-mld-dolarow-poszla-z-dymem