Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Standard USB 3.1 zapewni bardzo szybki transfer danych

Nauka i Technologie

USB 3.1 pozwoli na przesyłanie materiału wideo o jakości co najmniej 4K oraz zapewni do 100 W mocy. Organizacja The Video Electronics Standards Association ujawniła szczegóły dotyczące nowej generacji łącza USB powszechnie stosowanego w komputerach, urządzeniach mobilnych i sprzęcie elektronicznym.

Poza dotychczas znanymi kształtami wtyczek, USB 3.1 wprowadzi również nowy – tzw. typ C – który nie będzie kompatybilny ze starszymi rozwiązaniami, ale za to jego wtyczka będzie znacznie mniejsza. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie stosowanie tych samych przewodów w komputerach, tabletach i smartfonach bez konieczności używania przejściówek.

W dalszej przyszłości USB 3.1 typ C ma szansę stać się uniwersalnym standardem, który wyeliminuje większość stosowanych obecnie rozwiązań, jak łącza HDMI, DVI, VGA, Thunderbolt czy FireWire.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,16690053,Nowe_szczegoly_dotyczace_standardu_USB_3_1__Bedzie.html#BoxTechTxt

Udostępnij

Kierowcy wierzący w opiekę anioła stróża jeżdżą wolniej

Nauka i Technologie Anioł stróż Ocena ryzyka Przepisy drogowe Psychologia Religia Ryzyko samochód Wiara

Osoby, które wierzą w opiekę anioła stróża są mniej skłonne do ryzyka – stwierdzili kanadyjscy naukowcy. Na wyciągnięcie takich wniosków pozwoliło badanie, którego uczestnicy wypełniali ankietę, dotyczącą m.in. wiary i ryzykownych zachowań.

Jednym z elementów badania było określenie, jak niebezpieczna jest jazda samochodem i przekroczenie dopuszczalnej w danym miejscu prędkości o 20 km/h. Kierowcy wierzący w opiekę anioła uznawali taką jazdę za bardziej ryzykowną niż pozostali.

Zdaniem badaczy, uzyskane wyniki wskazują, że osoby, które lepiej uświadamiają sobie zagrożenia i konsekwencje własnych czynów są zarazem bardziej skłonne wierzyć, że ktoś się nimi opiekuje.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-z-aniolem-strozem-jezdzisz-wolniej,nId,1504380

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-z-aniolem-strozem-jezdzisz-wolniej,nId,1504380