Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Standard USB 3.1 zapewni bardzo szybki transfer danych

Nauka i Technologie

USB 3.1 pozwoli na przesyłanie materiału wideo o jakości co najmniej 4K oraz zapewni do 100 W mocy. Organizacja The Video Electronics Standards Association ujawniła szczegóły dotyczące nowej generacji łącza USB powszechnie stosowanego w komputerach, urządzeniach mobilnych i sprzęcie elektronicznym.

Poza dotychczas znanymi kształtami wtyczek, USB 3.1 wprowadzi również nowy – tzw. typ C – który nie będzie kompatybilny ze starszymi rozwiązaniami, ale za to jego wtyczka będzie znacznie mniejsza. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie stosowanie tych samych przewodów w komputerach, tabletach i smartfonach bez konieczności używania przejściówek.

W dalszej przyszłości USB 3.1 typ C ma szansę stać się uniwersalnym standardem, który wyeliminuje większość stosowanych obecnie rozwiązań, jak łącza HDMI, DVI, VGA, Thunderbolt czy FireWire.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,16690053,Nowe_szczegoly_dotyczace_standardu_USB_3_1__Bedzie.html#BoxTechTxt

Udostępnij

Kierowcy wierzący w opiekę anioła stróża jeżdżą wolniej

Nauka i Technologie Anioł stróż Ocena ryzyka Przepisy drogowe Psychologia Religia Ryzyko samochód Wiara

Osoby, które wierzą w opiekę anioła stróża są mniej skłonne do ryzyka – stwierdzili kanadyjscy naukowcy. Na wyciągnięcie takich wniosków pozwoliło badanie, którego uczestnicy wypełniali ankietę, dotyczącą m.in. wiary i ryzykownych zachowań.

Jednym z elementów badania było określenie, jak niebezpieczna jest jazda samochodem i przekroczenie dopuszczalnej w danym miejscu prędkości o 20 km/h. Kierowcy wierzący w opiekę anioła uznawali taką jazdę za bardziej ryzykowną niż pozostali.

Zdaniem badaczy, uzyskane wyniki wskazują, że osoby, które lepiej uświadamiają sobie zagrożenia i konsekwencje własnych czynów są zarazem bardziej skłonne wierzyć, że ktoś się nimi opiekuje.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-z-aniolem-strozem-jezdzisz-wolniej,nId,1504380

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-z-aniolem-strozem-jezdzisz-wolniej,nId,1504380