Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Albania: policja zniszczyła 102 tony marihuany

Europa

i ponad pół miliona roślin konopi, powiedział minister spraw wewnętrznych Albanii Saimir Tahiri. Albańscy policjanci zatrzymali też blisko 2 tysiące osób podejrzanych o udział w handlu narkotykami. Albania jest, według policji, największym europejskim producentem i eksporterem marihuany. Czarnorynkowa wartość narkotyku zniszczonego w tym roku przez tamtejszą policję wynosi 8,2 mld dolarów, prawie dwie trzecie albańskiego PKB.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16979221/marihuana-za-82-mld-dolarow-poszla-z-dymem

Udostępnij

Największą w historii Europy operację policyjną

Europa "archimedes" europol międzynarodowa operacja policyjna policja straż graniczna służba celna

wymierzoną w organizacje przestępcze podsumował dziś w Hadze dyrektor Europolu Ron Wainwright. W ponad 300 skoordynowanych akcjach policyjnych operacji o kryptonimie „Archimedes” przeprowadzonych od 15 od 23 września wzięło udział 20 tysięcy policjantów z krajów Unii Europejskiej oraz Serbii, Norwegii, Szwajcarii, USA, Australii i Kolumbii. Aresztowali oni 1027 osób, skonfiskowali 600 kg kokainy, 200 kg heroiny i 1,3 tony konopi, uwolnili około 200 ofiar handlu ludźmi, w tym 30 dzieci.
W Polsce funkcjonariusze policji, straży granicznej i służb celnych skontrolowali 18 tys. 80 osób, 13 tys. 479 pojazdów oraz 4 tys. 101 miejsc, zatrzymali 96 obywateli Polski, Litwy, Białorusi, Ukrainy i Armenii, zidentyfikowali 30 ofiar handlu ludźmi, wykryli broń i narkotyki oraz wszczęli 29 nowych spraw policyjnych,.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.sfora.pl/polska/Akcja-Europolu-20-tys-policjantow-1000-aresztowanych--a72333

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.sfora.pl/polska/Akcja-Europolu-20-tys-policjantow-1000-aresztowanych--a72333