Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Projekt ustawy o wprowadzeniu koncesji na handel węglem

Gospodarka

skłonił górników do opuszczenia dziś polsko-rosyjskiego przejścia granicznego Braniewo-Mamonowo, które zablokowali wczoraj żądając ograniczenia importu węgla z Rosji. Ustawa, ktorą rząd obiecał przeprowadzić przez parlament w bardzo szybkim trybie ma praktycznie uniemożliwić sprzedaż w Polsce taniego węgla z Rosji i wprowadzić monopol drogiego polskiego węgla. Przepisy mają określać normy jakości paliwa w taki sposób, żeby polski węgiel je spełniał, a rosyjski nie.
W ubiegłym roku import węgla do Polski wyniósł około 10,8 mln ton, w tym około 7 mln ton z Rosji. Indywidualni odbiorcy opalający węglem domy i mieszkania kupują około 12 mln ton węgla rocznie.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gornicy;zmobilizowali;rzad;do;dzialania;beda;przepisy;wymierzone;w;rosyjski;wegiel,76,0,1626188.html

Udostępnij

Lokomotywy za 1,2 miliarda zł sprzeda bydgoska Pesa

Gospodarka deutsche bahn kontrakt lokomotywy lokomotywy spalinowe pesa pkp intercity

niemieckim kolejom Deutsche Bahn. Firma ma wyprodukować 470 spalinowych lokomotyw Link. Model zamówiony przez niemieckie koleje PESA Bydgoszcz SA zaprezentowała na rozpoczętych wczoraj w Berlinie targach Innotrans. Bydgoski producent dostarcza lokomotywy między innymi PKP Intercity.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://express.bydgoski.pl/318738,Perla-w-koronie-bydgoskiej-gospodarki-Czy-PESA-podpisala-kontrakt-stulecia.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://express.bydgoski.pl/318738,Perla-w-koronie-bydgoskiej-gospodarki-Czy-PESA-podpisala-kontrakt-stulecia.html