Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Projekt ustawy o wprowadzeniu koncesji na handel węglem

Gospodarka

skłonił górników do opuszczenia dziś polsko-rosyjskiego przejścia granicznego Braniewo-Mamonowo, które zablokowali wczoraj żądając ograniczenia importu węgla z Rosji. Ustawa, ktorą rząd obiecał przeprowadzić przez parlament w bardzo szybkim trybie ma praktycznie uniemożliwić sprzedaż w Polsce taniego węgla z Rosji i wprowadzić monopol drogiego polskiego węgla. Przepisy mają określać normy jakości paliwa w taki sposób, żeby polski węgiel je spełniał, a rosyjski nie.
W ubiegłym roku import węgla do Polski wyniósł około 10,8 mln ton, w tym około 7 mln ton z Rosji. Indywidualni odbiorcy opalający węglem domy i mieszkania kupują około 12 mln ton węgla rocznie.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gornicy;zmobilizowali;rzad;do;dzialania;beda;przepisy;wymierzone;w;rosyjski;wegiel,76,0,1626188.html

Udostępnij

Lokomotywy za 1,2 miliarda zł sprzeda bydgoska Pesa

Gospodarka deutsche bahn kontrakt lokomotywy lokomotywy spalinowe pesa pkp intercity

niemieckim kolejom Deutsche Bahn. Firma ma wyprodukować 470 spalinowych lokomotyw Link. Model zamówiony przez niemieckie koleje PESA Bydgoszcz SA zaprezentowała na rozpoczętych wczoraj w Berlinie targach Innotrans. Bydgoski producent dostarcza lokomotywy między innymi PKP Intercity.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://express.bydgoski.pl/318738,Perla-w-koronie-bydgoskiej-gospodarki-Czy-PESA-podpisala-kontrakt-stulecia.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://express.bydgoski.pl/318738,Perla-w-koronie-bydgoskiej-gospodarki-Czy-PESA-podpisala-kontrakt-stulecia.html