Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Kierowcy wierzący w opiekę anioła stróża jeżdżą wolniej

Nauka i Technologie

Osoby, które wierzą w opiekę anioła stróża są mniej skłonne do ryzyka – stwierdzili kanadyjscy naukowcy. Na wyciągnięcie takich wniosków pozwoliło badanie, którego uczestnicy wypełniali ankietę, dotyczącą m.in. wiary i ryzykownych zachowań.

Jednym z elementów badania było określenie, jak niebezpieczna jest jazda samochodem i przekroczenie dopuszczalnej w danym miejscu prędkości o 20 km/h. Kierowcy wierzący w opiekę anioła uznawali taką jazdę za bardziej ryzykowną niż pozostali.

Zdaniem badaczy, uzyskane wyniki wskazują, że osoby, które lepiej uświadamiają sobie zagrożenia i konsekwencje własnych czynów są zarazem bardziej skłonne wierzyć, że ktoś się nimi opiekuje.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-z-aniolem-strozem-jezdzisz-wolniej,nId,1504380

Udostępnij

Indyjska sonda kosmiczna dotarła do orbity Marsa

Nauka i Technologie Agencja kosmiczna Czerwona Planeta Eksploracja Kosmosu Indie kosmos Mangalyaan mars Misja na Marsa

Sonda Mangalyaan, wysłana przez Indyjską Organizację Badań Kosmicznych, dotarła właśnie na orbitę Marsa. Sukces jest tym większy, że spośród 51 prób, podejmowanych przez różne agencje kosmiczne zaledwie 21 się udało. Indie jako pierwszy kraj osiągnęły cel już przy pierwszej misji. Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych dołączyła tym samym do NASA oraz Rosyjskiej i Europejskiej Agencji Kosmicznej, czyli organizacji zdolnych do przeprowadzenia marsjańskiej misji.

Zadaniem sondy Mangalyaan jest badanie klimatu, powierzchni oraz składu mineralnego Czerwonej Planety. Jednym z postawionych przed nią zadań jest również poszukiwanie śladów metanu. Jego obecność może być poszlaką, wskazującą na istnienie jakiejś formy życia.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/indie-zdobyly-orbite-marsa-i-to-we-wspanialym-stylu,143577,1,0.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/indie-zdobyly-orbite-marsa-i-to-we-wspanialym-stylu,143577,1,0.html