Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Największą w historii Europy operację policyjną

Europa

wymierzoną w organizacje przestępcze podsumował dziś w Hadze dyrektor Europolu Ron Wainwright. W ponad 300 skoordynowanych akcjach policyjnych operacji o kryptonimie „Archimedes” przeprowadzonych od 15 od 23 września wzięło udział 20 tysięcy policjantów z krajów Unii Europejskiej oraz Serbii, Norwegii, Szwajcarii, USA, Australii i Kolumbii. Aresztowali oni 1027 osób, skonfiskowali 600 kg kokainy, 200 kg heroiny i 1,3 tony konopi, uwolnili około 200 ofiar handlu ludźmi, w tym 30 dzieci.
W Polsce funkcjonariusze policji, straży granicznej i służb celnych skontrolowali 18 tys. 80 osób, 13 tys. 479 pojazdów oraz 4 tys. 101 miejsc, zatrzymali 96 obywateli Polski, Litwy, Białorusi, Ukrainy i Armenii, zidentyfikowali 30 ofiar handlu ludźmi, wykryli broń i narkotyki oraz wszczęli 29 nowych spraw policyjnych,.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.sfora.pl/polska/Akcja-Europolu-20-tys-policjantow-1000-aresztowanych--a72333

Udostępnij

Były arcybiskup Józef Wesołowski w areszcie domowym

Europa arcybiskup wesołowski areszt dominikana ekstradycja pedofilia trybunał państwa watykańskiego Watykan

w Watykanie. Według oficjalnego komunikatu opublikowanego wczoraj wieczorem, nie został osadzony w celi zwykłego aresztu ze względu na zły stan zdrowia.
Wesołowski jest podejrzewany o płacenie za seks z nieletnimi chłopcami w czasie, gdy był nuncjuszem apostolskim w Republice Dominikany. Trybunał Kongregacji Nauki Wiary w pierwszej instancji wymierzył mu karę kanoniczną wydalenia ze stanu kapłańskiego, były arcybiskup odwołał się. Jeśli apelacja zostanie odrzucona, Wesołowski odpowiadać będzie przed watykańskim trybunałem karnym. O jego ekstradycję zwróciły się do Watykanu władze Dominikany.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16961673/byly-arcybiskup-jozef-wesolowski-aresztowany

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16961673/byly-arcybiskup-jozef-wesolowski-aresztowany