Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Bruksela ogranicza wydatki na walkę z bezrobociem

Finanse

Konsultacje w sprawie ograniczenia przyszłorocznego budżetu na ten cel toczą się dziś między Parlamentem, Radą i Komisją Europejską. Przyczyną jest zakwestionowanie przez kraje członkowskie projektu budżetu przygotowanego w KE. Obecnie pracy nie ma około 25 milionów obywateli państw Unii Europejskiej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/bruksela-chce-ciec-w-funduszach-na-walke-z-bezrobociem_a17780

Udostępnij

Komisja Europejska zawiesiła wsparcie producentów sera

Finanse dopłaty embargo fałszywe wnioski KE Komisja Europejska producenci sera rosja włochy

ponoszących straty w wyniku rosyjskiego embarga. Przyczyną decyzji były masowo nadsyłane z Włoch fałszywe wnioski o rekompensaty. Włosi domagali się dopłat za 74 tys. ton niesprzedanego sera, a to wielokrotnie więcej niż cały roczny włoski eksport sera do Rosji. Polskie wnioski dotyczyły dopłat do 60 ton sera.
Podobna sytuacja była przy dopłatach dla producentów owoców i warzyw. Wtedy, jak pisaliśmy, fałszywe wnioski masowo napłynęły z Polski.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-ke-zawiesza-wsparcie-dla-producentow-sera,nId,1504129#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-ke-zawiesza-wsparcie-dla-producentow-sera,nId,1504129#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox