Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Lokomotywy za 1,2 miliarda zł sprzeda bydgoska Pesa

Gospodarka

niemieckim kolejom Deutsche Bahn. Firma ma wyprodukować 470 spalinowych lokomotyw Link. Model zamówiony przez niemieckie koleje PESA Bydgoszcz SA zaprezentowała na rozpoczętych wczoraj w Berlinie targach Innotrans. Bydgoski producent dostarcza lokomotywy między innymi PKP Intercity.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://express.bydgoski.pl/318738,Perla-w-koronie-bydgoskiej-gospodarki-Czy-PESA-podpisala-kontrakt-stulecia.html

Udostępnij

Zarząd GPW odrzucił połączenie z giełdą w Wiedniu

Gospodarka agentura giełda w wiedniu gpw Izrael rosja tamborski

„Po wnikliwym przeanalizowaniu możliwych opcji rozwoju regionalnego oraz biorąc pod uwagę duży potencjał wzrostu polskiej gospodarki i rynku kapitałowego, GPW postanowiła skoncentrować się obecnie na rozwoju organicznym. Nie wyklucza to możliwości współpracy z CEESEG w indywidualnych projektach”, głosi wczorajsze oświadczenie prezesa Giełdy Papierow Wartościowych Pawła Tamborskiego.
CEE Stock Exchange Group to organizacja kierowana przez wiedeńską giełdę, należą do niej giełdy w Budapeszcie, Pradze i Lublanie. GPW zapowiadała wcześniej możliwość połączenia się z giełdą w Wiedniu.
Paweł Tamborski został prezesem Giełdy Papierów Wartościowych w lipcu. Jak pisaliśmy wówczas, serwis informacyjny Likudnik.co.il, należący do rządzącej Izraelem od 2009 roku partii Likud ostrzegał, że Tamborski – wówczas kandydat na prezesa GPW – w interesie Rosji ma za zadanie zablokować połączenie giełd warszawskiej i wiedeńskiej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/nowy-prezes-gpw-zapowiada-przejrzenie-strategii-i-decyzje-ws-fuzji,artykuly,180936,1,1.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/nowy-prezes-gpw-zapowiada-przejrzenie-strategii-i-decyzje-ws-fuzji,artykuly,180936,1,1.html