Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Lokomotywy za 1,2 miliarda zł sprzeda bydgoska Pesa

Gospodarka

niemieckim kolejom Deutsche Bahn. Firma ma wyprodukować 470 spalinowych lokomotyw Link. Model zamówiony przez niemieckie koleje PESA Bydgoszcz SA zaprezentowała na rozpoczętych wczoraj w Berlinie targach Innotrans. Bydgoski producent dostarcza lokomotywy między innymi PKP Intercity.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://express.bydgoski.pl/318738,Perla-w-koronie-bydgoskiej-gospodarki-Czy-PESA-podpisala-kontrakt-stulecia.html

Udostępnij

Zarząd GPW odrzucił połączenie z giełdą w Wiedniu

Gospodarka agentura giełda w wiedniu gpw Izrael rosja tamborski

„Po wnikliwym przeanalizowaniu możliwych opcji rozwoju regionalnego oraz biorąc pod uwagę duży potencjał wzrostu polskiej gospodarki i rynku kapitałowego, GPW postanowiła skoncentrować się obecnie na rozwoju organicznym. Nie wyklucza to możliwości współpracy z CEESEG w indywidualnych projektach”, głosi wczorajsze oświadczenie prezesa Giełdy Papierow Wartościowych Pawła Tamborskiego.
CEE Stock Exchange Group to organizacja kierowana przez wiedeńską giełdę, należą do niej giełdy w Budapeszcie, Pradze i Lublanie. GPW zapowiadała wcześniej możliwość połączenia się z giełdą w Wiedniu.
Paweł Tamborski został prezesem Giełdy Papierów Wartościowych w lipcu. Jak pisaliśmy wówczas, serwis informacyjny Likudnik.co.il, należący do rządzącej Izraelem od 2009 roku partii Likud ostrzegał, że Tamborski – wówczas kandydat na prezesa GPW – w interesie Rosji ma za zadanie zablokować połączenie giełd warszawskiej i wiedeńskiej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/nowy-prezes-gpw-zapowiada-przejrzenie-strategii-i-decyzje-ws-fuzji,artykuly,180936,1,1.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/nowy-prezes-gpw-zapowiada-przejrzenie-strategii-i-decyzje-ws-fuzji,artykuly,180936,1,1.html