Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Indyjska sonda kosmiczna dotarła do orbity Marsa

Nauka i Technologie

Sonda Mangalyaan, wysłana przez Indyjską Organizację Badań Kosmicznych, dotarła właśnie na orbitę Marsa. Sukces jest tym większy, że spośród 51 prób, podejmowanych przez różne agencje kosmiczne zaledwie 21 się udało. Indie jako pierwszy kraj osiągnęły cel już przy pierwszej misji. Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych dołączyła tym samym do NASA oraz Rosyjskiej i Europejskiej Agencji Kosmicznej, czyli organizacji zdolnych do przeprowadzenia marsjańskiej misji.

Zadaniem sondy Mangalyaan jest badanie klimatu, powierzchni oraz składu mineralnego Czerwonej Planety. Jednym z postawionych przed nią zadań jest również poszukiwanie śladów metanu. Jego obecność może być poszlaką, wskazującą na istnienie jakiejś formy życia.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/indie-zdobyly-orbite-marsa-i-to-we-wspanialym-stylu,143577,1,0.html

Udostępnij

Jesteśmy aktywniejsi fizycznie, pijemy więcej alkoholu

Nauka i Technologie Aktywność fizyczna alkohol badania medycyna Sport zdrowie

stwierdzili naukowcy z Northwestern University po zbadaniu 150 osób w wieku 18 – 89 lat, które trzykrotnie w ciągu roku przez 21 dni rejestrowały swoją aktywność i ilość wypitego alkoholu w opracowanej dla potrzeb badania aplikacji na smartfony.

Autor badania, prof. David E. Conroy zauważył, że od poniedziałku do środy wraz ze zmniejszeniem aktywności spadało spożycie alkoholu, które następnie rosło, wraz ze wzrastającym pod koniec tygodnia poziomem ruchu. Zdaniem profesora może to wynikać z faktu, że alkohol stanowi dla niektórych nagrodę za dodatkowy wysiłek albo większa aktywność stwarza więcej okazji do picia alkoholu.

Badanie obaliło jednocześnie hipotezę, że osoby regularnie ćwiczące i prowadzące aktywny tryb życia piją alkohol chętniej od innych, co podsumował prof. Conroy: „Stwierdziliśmy, że to nie ludzie, którzy ćwiczą, piją więcej. To w dniach, w których są bardziej aktywni, spożywają więcej alkoholu niż zwykle”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: https://dobrebadanie.pl/aktualnosci/article/7409-wiecej-ruchu-czyli-wiecej-alkoholu.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: https://dobrebadanie.pl/aktualnosci/article/7409-wiecej-ruchu-czyli-wiecej-alkoholu.html