Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Były arcybiskup Józef Wesołowski w areszcie domowym

Europa

w Watykanie. Według oficjalnego komunikatu opublikowanego wczoraj wieczorem, nie został osadzony w celi zwykłego aresztu ze względu na zły stan zdrowia.
Wesołowski jest podejrzewany o płacenie za seks z nieletnimi chłopcami w czasie, gdy był nuncjuszem apostolskim w Republice Dominikany. Trybunał Kongregacji Nauki Wiary w pierwszej instancji wymierzył mu karę kanoniczną wydalenia ze stanu kapłańskiego, były arcybiskup odwołał się. Jeśli apelacja zostanie odrzucona, Wesołowski odpowiadać będzie przed watykańskim trybunałem karnym. O jego ekstradycję zwróciły się do Watykanu władze Dominikany.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16961673/byly-arcybiskup-jozef-wesolowski-aresztowany

Udostępnij

Ukraina: powstaje strefa buforowa, trwają potyczki

Europa artyleria ciężki sprzęt memorandum mińsk rebelianci separatyści strefa buforowa ukraina wojsko ukraińskie

Wycofywanie ciężkiego sprzętu na 15 km od dotychczasowych pozycji ogłosiły władze Ukrainy. Rosyjscy rebelianci oświadczyli, że wycofują ciężką artylerię na obszarze uzgodnionej strefy buforowej, ale tylko tam, gdzie wcześniej wycofały ją siły ukraińskie.
Mimo tych oświadczeń we wschodniej Ukrainie wciąż dochodzi do potyczek. Najwięcej incydentów zdarza się w pobliżu Doniecka.
Utworzenie szerokiej na 30 km strefy buforowej przewiduje memorandum zawarte w nocy z piątku na sobotę w Mińsku przez grupę kontaktową ds. ukraińskiego kryzysu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3584025,ukraina-sily-rzadowe-i-separatysci-wycofuja-sie-z-obszaru-gdzie-ma-powstac-strefa-buforowa,id,t.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3584025,ukraina-sily-rzadowe-i-separatysci-wycofuja-sie-z-obszaru-gdzie-ma-powstac-strefa-buforowa,id,t.html