Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Były arcybiskup Józef Wesołowski w areszcie domowym

Europa

w Watykanie. Według oficjalnego komunikatu opublikowanego wczoraj wieczorem, nie został osadzony w celi zwykłego aresztu ze względu na zły stan zdrowia.
Wesołowski jest podejrzewany o płacenie za seks z nieletnimi chłopcami w czasie, gdy był nuncjuszem apostolskim w Republice Dominikany. Trybunał Kongregacji Nauki Wiary w pierwszej instancji wymierzył mu karę kanoniczną wydalenia ze stanu kapłańskiego, były arcybiskup odwołał się. Jeśli apelacja zostanie odrzucona, Wesołowski odpowiadać będzie przed watykańskim trybunałem karnym. O jego ekstradycję zwróciły się do Watykanu władze Dominikany.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16961673/byly-arcybiskup-jozef-wesolowski-aresztowany

Udostępnij

Ukraina: powstaje strefa buforowa, trwają potyczki

Europa artyleria ciężki sprzęt memorandum mińsk rebelianci separatyści strefa buforowa ukraina wojsko ukraińskie

Wycofywanie ciężkiego sprzętu na 15 km od dotychczasowych pozycji ogłosiły władze Ukrainy. Rosyjscy rebelianci oświadczyli, że wycofują ciężką artylerię na obszarze uzgodnionej strefy buforowej, ale tylko tam, gdzie wcześniej wycofały ją siły ukraińskie.
Mimo tych oświadczeń we wschodniej Ukrainie wciąż dochodzi do potyczek. Najwięcej incydentów zdarza się w pobliżu Doniecka.
Utworzenie szerokiej na 30 km strefy buforowej przewiduje memorandum zawarte w nocy z piątku na sobotę w Mińsku przez grupę kontaktową ds. ukraińskiego kryzysu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3584025,ukraina-sily-rzadowe-i-separatysci-wycofuja-sie-z-obszaru-gdzie-ma-powstac-strefa-buforowa,id,t.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3584025,ukraina-sily-rzadowe-i-separatysci-wycofuja-sie-z-obszaru-gdzie-ma-powstac-strefa-buforowa,id,t.html