Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Były arcybiskup Józef Wesołowski w areszcie domowym

Europa

w Watykanie. Według oficjalnego komunikatu opublikowanego wczoraj wieczorem, nie został osadzony w celi zwykłego aresztu ze względu na zły stan zdrowia.
Wesołowski jest podejrzewany o płacenie za seks z nieletnimi chłopcami w czasie, gdy był nuncjuszem apostolskim w Republice Dominikany. Trybunał Kongregacji Nauki Wiary w pierwszej instancji wymierzył mu karę kanoniczną wydalenia ze stanu kapłańskiego, były arcybiskup odwołał się. Jeśli apelacja zostanie odrzucona, Wesołowski odpowiadać będzie przed watykańskim trybunałem karnym. O jego ekstradycję zwróciły się do Watykanu władze Dominikany.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16961673/byly-arcybiskup-jozef-wesolowski-aresztowany

Udostępnij

Ukraina: powstaje strefa buforowa, trwają potyczki

Europa artyleria ciężki sprzęt memorandum mińsk rebelianci separatyści strefa buforowa ukraina wojsko ukraińskie

Wycofywanie ciężkiego sprzętu na 15 km od dotychczasowych pozycji ogłosiły władze Ukrainy. Rosyjscy rebelianci oświadczyli, że wycofują ciężką artylerię na obszarze uzgodnionej strefy buforowej, ale tylko tam, gdzie wcześniej wycofały ją siły ukraińskie.
Mimo tych oświadczeń we wschodniej Ukrainie wciąż dochodzi do potyczek. Najwięcej incydentów zdarza się w pobliżu Doniecka.
Utworzenie szerokiej na 30 km strefy buforowej przewiduje memorandum zawarte w nocy z piątku na sobotę w Mińsku przez grupę kontaktową ds. ukraińskiego kryzysu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3584025,ukraina-sily-rzadowe-i-separatysci-wycofuja-sie-z-obszaru-gdzie-ma-powstac-strefa-buforowa,id,t.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3584025,ukraina-sily-rzadowe-i-separatysci-wycofuja-sie-z-obszaru-gdzie-ma-powstac-strefa-buforowa,id,t.html