Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Komisja Europejska zawiesiła wsparcie producentów sera

Finanse

ponoszących straty w wyniku rosyjskiego embarga. Przyczyną decyzji były masowo nadsyłane z Włoch fałszywe wnioski o rekompensaty. Włosi domagali się dopłat za 74 tys. ton niesprzedanego sera, a to wielokrotnie więcej niż cały roczny włoski eksport sera do Rosji. Polskie wnioski dotyczyły dopłat do 60 ton sera.
Podobna sytuacja była przy dopłatach dla producentów owoców i warzyw. Wtedy, jak pisaliśmy, fałszywe wnioski masowo napłynęły z Polski.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-ke-zawiesza-wsparcie-dla-producentow-sera,nId,1504129#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Wyłudzenia VAT-u w branży paliwowej wynoszą 5,8 mld zł

Finanse celnicy inspekcja transportu drogowego kontrola skarbowa policja straż graniczna vat wyłudzenie VAT

rocznie, twierdzi resort finansów. Intensywne kontrole transakcji paliwowych rozpoczęły służby kontroli skarbowej, celnicy, policja, straż graniczna i inspekcja transportu drogowego, informuje „Puls Biznesu”. Kontrolerzy chcą wyśledzić transakcje prowadzące do wyłudzenia VAT-u. Oszuści tworzą łańcuszki firm kupujących i sprzedających paliwa, część tych firm to fikcyjne spółki, likwidowane po kilku transakcjach. Podobna kontrola przeprowadzona przed dwoma miesiącami wykryła nieprawidłowości na kwotę 330 mln zł, fiskusowi udało się zabezpieczyć na kontach oszustów 44 miliony.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/fiskus-rusza-w-oszustow-szuka-58-mld-zl_a17764

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/fiskus-rusza-w-oszustow-szuka-58-mld-zl_a17764