Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Zarząd GPW odrzucił połączenie z giełdą w Wiedniu

Gospodarka

„Po wnikliwym przeanalizowaniu możliwych opcji rozwoju regionalnego oraz biorąc pod uwagę duży potencjał wzrostu polskiej gospodarki i rynku kapitałowego, GPW postanowiła skoncentrować się obecnie na rozwoju organicznym. Nie wyklucza to możliwości współpracy z CEESEG w indywidualnych projektach”, głosi wczorajsze oświadczenie prezesa Giełdy Papierow Wartościowych Pawła Tamborskiego.
CEE Stock Exchange Group to organizacja kierowana przez wiedeńską giełdę, należą do niej giełdy w Budapeszcie, Pradze i Lublanie. GPW zapowiadała wcześniej możliwość połączenia się z giełdą w Wiedniu.
Paweł Tamborski został prezesem Giełdy Papierów Wartościowych w lipcu. Jak pisaliśmy wówczas, serwis informacyjny Likudnik.co.il, należący do rządzącej Izraelem od 2009 roku partii Likud ostrzegał, że Tamborski – wówczas kandydat na prezesa GPW – w interesie Rosji ma za zadanie zablokować połączenie giełd warszawskiej i wiedeńskiej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/nowy-prezes-gpw-zapowiada-przejrzenie-strategii-i-decyzje-ws-fuzji,artykuly,180936,1,1.html

Udostępnij

Bezrobocie w Polsce spadło w sierpniu o 0,1 proc.

Gospodarka bezrobocie GUS Główny Urząd Statystyczny spadek bezrobocia urzędy pracy

W porównaniu do lipca bezrobotnych w sierpniu było mniej o 25,3 tys. osób, czyli o 1,3 proc, poinformował dziś Główny Urząd Statystyczny. Urzędy pracy rejestrowały w tym roku jako poszukujących pracy o 230,0 tys. osób mniej niż w sierpniu ubiegłego roku. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy ostatniego dnia sierpnia 2014 r. wyniosła 1 mln 853, 2 tys. osób; 968,1 tys. bezrobotnych to kobiety.
Jednocześnie do urzędów pracy napłynęło mniej ofert pracy niż w lipcu, ale więcej niż w sierpniu zeszłego roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/gus-bezrobocie-w-sierpniu-spadlo-do-poziomu-11-7-proc-,artykuly,183347,1,1.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/gus-bezrobocie-w-sierpniu-spadlo-do-poziomu-11-7-proc-,artykuly,183347,1,1.html