Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Zarząd GPW odrzucił połączenie z giełdą w Wiedniu

Gospodarka

„Po wnikliwym przeanalizowaniu możliwych opcji rozwoju regionalnego oraz biorąc pod uwagę duży potencjał wzrostu polskiej gospodarki i rynku kapitałowego, GPW postanowiła skoncentrować się obecnie na rozwoju organicznym. Nie wyklucza to możliwości współpracy z CEESEG w indywidualnych projektach”, głosi wczorajsze oświadczenie prezesa Giełdy Papierow Wartościowych Pawła Tamborskiego.
CEE Stock Exchange Group to organizacja kierowana przez wiedeńską giełdę, należą do niej giełdy w Budapeszcie, Pradze i Lublanie. GPW zapowiadała wcześniej możliwość połączenia się z giełdą w Wiedniu.
Paweł Tamborski został prezesem Giełdy Papierów Wartościowych w lipcu. Jak pisaliśmy wówczas, serwis informacyjny Likudnik.co.il, należący do rządzącej Izraelem od 2009 roku partii Likud ostrzegał, że Tamborski – wówczas kandydat na prezesa GPW – w interesie Rosji ma za zadanie zablokować połączenie giełd warszawskiej i wiedeńskiej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/nowy-prezes-gpw-zapowiada-przejrzenie-strategii-i-decyzje-ws-fuzji,artykuly,180936,1,1.html

Udostępnij

Bezrobocie w Polsce spadło w sierpniu o 0,1 proc.

Gospodarka bezrobocie GUS Główny Urząd Statystyczny spadek bezrobocia urzędy pracy

W porównaniu do lipca bezrobotnych w sierpniu było mniej o 25,3 tys. osób, czyli o 1,3 proc, poinformował dziś Główny Urząd Statystyczny. Urzędy pracy rejestrowały w tym roku jako poszukujących pracy o 230,0 tys. osób mniej niż w sierpniu ubiegłego roku. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy ostatniego dnia sierpnia 2014 r. wyniosła 1 mln 853, 2 tys. osób; 968,1 tys. bezrobotnych to kobiety.
Jednocześnie do urzędów pracy napłynęło mniej ofert pracy niż w lipcu, ale więcej niż w sierpniu zeszłego roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/gus-bezrobocie-w-sierpniu-spadlo-do-poziomu-11-7-proc-,artykuly,183347,1,1.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/gus-bezrobocie-w-sierpniu-spadlo-do-poziomu-11-7-proc-,artykuly,183347,1,1.html