Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wyłudzenia VAT-u w branży paliwowej wynoszą 5,8 mld zł

Finanse

rocznie, twierdzi resort finansów. Intensywne kontrole transakcji paliwowych rozpoczęły służby kontroli skarbowej, celnicy, policja, straż graniczna i inspekcja transportu drogowego, informuje „Puls Biznesu”. Kontrolerzy chcą wyśledzić transakcje prowadzące do wyłudzenia VAT-u. Oszuści tworzą łańcuszki firm kupujących i sprzedających paliwa, część tych firm to fikcyjne spółki, likwidowane po kilku transakcjach. Podobna kontrola przeprowadzona przed dwoma miesiącami wykryła nieprawidłowości na kwotę 330 mln zł, fiskusowi udało się zabezpieczyć na kontach oszustów 44 miliony.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/fiskus-rusza-w-oszustow-szuka-58-mld-zl_a17764

Udostępnij

O 1 mld 130,8 mln zł wzrosło zadłużenie Skarbu Państwa

Finanse ministerstwo finansow skarb państwa wzrost zadłużenia zadlużenie Polski

w lipcu 2014 r., informuje Ministerstwo Finansów. Od początku roku zadłużenie spadło o 86 mld 690,6 mln zł. Głównym czynnikiem spadku zadłużenia w tym roku, przyznaje ministerstwo, jest reforma emerytalna. Całe zadłużenie wynosi dziś 751 mld 334,8 mln zł.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/dlug-skarbu-panstwa-wyzszy-o-0-2-proc-,artykuly,183332,1,1.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/dlug-skarbu-panstwa-wyzszy-o-0-2-proc-,artykuly,183332,1,1.html