Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Łapówki w państwowych kopalniach

Gospodarka

O wymuszenie i wzięcie łapówek na łączną kwotę 3,2 mln zł oskarżyła Prokuratura Apelacyjna w Katowicach byłego dziś prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) i również obecnie byłych dyrektorów czterech kopalń: Borynia, Budryk, Krupiński i Pniówek. W zamian za łapówki JSW kupiła kombajny znacznie drożej niż wynosiła ich prawdziwa cena..
Nadal trwa śledztwo w sprawie łapówek przy kupowaniu kombajnów dla kopalń Kompanii Węglowej, Katowickiego Holdingu Węglowego, , KGHM oraz Lubelskiego Węgla.
Państwowe kopalnie w Polsce, w odróżnieniu do prywatnych, upadają ze względu na wysokie koszty.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Brudne-interesy-w-gornictwie,wid,16900591,wiadomosc.html?

Udostępnij

Krym ma być jak Monte Carlo

Gospodarka Krym rosja strefa hazardu

Inwestycje mają wynieść od 100 mln do miliarda dolarów, zapowiedział rządzący zagarniętym przez Rosję Krymem Siergiej Aksionow. Strefa hazardu ma zostać zbudowana w okolicach Jałty; do końca roku mają powstać plany, a w przyszłym roku zacząć się budowa.
W Rosji, która zagarnęła Krym hazard jest zakazany poza specjalnymi „strefami hazardu”. Obecnie są cztery, między innymi budowana w Kaliningradzie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/jalta-drugim-las-vegas-nawet-1-mld-dol-inwestycje-ruszaja-w-przyszlym-roku_a17745

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/jalta-drugim-las-vegas-nawet-1-mld-dol-inwestycje-ruszaja-w-przyszlym-roku_a17745