Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Złoty medal! Polska – Brazylia 3:1

Polska

Po pierwszym secie przegranym do 18 kibice w katowickiej hali wyraźnie stracili animusz. Za to siatkarze nie poddali się i kolejne trzy sety wygrali do 22, do 23 i do 22. Ostatni punkt zdobył Mariusz Wlazły, który finałem mistrzostw świata zakończył karierę w reprezentacji Polski. Zakończenie startów w reprezentacji ogłosili też Paweł Zagumny i Krzysztof Ignaczak.
Srebrny medal zdobyła Brazylia, brązowy Niemcy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75478,16683060,Zlota_polska_siatka.html#ixzz3E12S1YwF

Udostępnij

39. Festiwal Filmowy w Gdyni: Złote Lwy dla „Bogów”

Polska 39. Festiwal Filmowy w Gdyni bogowie Tomasz Kot Władysław Pasikowski Zofia Wichłacz złote lwy Łukasz Palkowski

Film „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego uznany został za najlepszy polski film na zakończonym wczoraj 39. festiwalu w Gdyni. Nagrodę dla najlepszego reżysera jury przyznało Władysławowi Pasikowskiemu za film „Jack Strong”. Za najlepszą aktorkę pierwszoplanową uznana została Zofia Wichłacz za rolę „Biedronki” w filmie „Miasto 44″ w reżyserii Jana Komasy, a za najlepszego aktora Tomasz Kot za rolę kardiochirurga w „Bogach”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1238991,39-Festiwal-Filmowy-w-Gdyni-Zlote-Lwy-dla-Bogow-Palkowskiego-Film-o-Relidze-podbil-serca-jury-i-publicznosci

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1238991,39-Festiwal-Filmowy-w-Gdyni-Zlote-Lwy-dla-Bogow-Palkowskiego-Film-o-Relidze-podbil-serca-jury-i-publicznosci