Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Złoty medal! Polska – Brazylia 3:1

Polska

Po pierwszym secie przegranym do 18 kibice w katowickiej hali wyraźnie stracili animusz. Za to siatkarze nie poddali się i kolejne trzy sety wygrali do 22, do 23 i do 22. Ostatni punkt zdobył Mariusz Wlazły, który finałem mistrzostw świata zakończył karierę w reprezentacji Polski. Zakończenie startów w reprezentacji ogłosili też Paweł Zagumny i Krzysztof Ignaczak.
Srebrny medal zdobyła Brazylia, brązowy Niemcy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75478,16683060,Zlota_polska_siatka.html#ixzz3E12S1YwF

Udostępnij

39. Festiwal Filmowy w Gdyni: Złote Lwy dla „Bogów”

Polska 39. Festiwal Filmowy w Gdyni bogowie Tomasz Kot Władysław Pasikowski Zofia Wichłacz złote lwy Łukasz Palkowski

Film „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego uznany został za najlepszy polski film na zakończonym wczoraj 39. festiwalu w Gdyni. Nagrodę dla najlepszego reżysera jury przyznało Władysławowi Pasikowskiemu za film „Jack Strong”. Za najlepszą aktorkę pierwszoplanową uznana została Zofia Wichłacz za rolę „Biedronki” w filmie „Miasto 44″ w reżyserii Jana Komasy, a za najlepszego aktora Tomasz Kot za rolę kardiochirurga w „Bogach”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1238991,39-Festiwal-Filmowy-w-Gdyni-Zlote-Lwy-dla-Bogow-Palkowskiego-Film-o-Relidze-podbil-serca-jury-i-publicznosci

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1238991,39-Festiwal-Filmowy-w-Gdyni-Zlote-Lwy-dla-Bogow-Palkowskiego-Film-o-Relidze-podbil-serca-jury-i-publicznosci