Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Płacz dzieci ssaków jest podobny niezależnie od gatunku

Nauka i Technologie

Wrażliwość na płacz nie jest cechą typowo ludzką – dowodzą badania prowadzone przez Susan Lingle z University of Winnipeg. Aby to potwierdzić, badaczka nagrała odgłosy zestresowanych młodych różnych gatunków. Nagrane odgłosy były następnie odtwarzane kanadyjskim dzikim jeleniom – mulakom.

Okazało się, że samice mulaka usiłowały zlokalizować źródło dźwięku, reagując jednakowo mocno zarówno na odgłosy młodego osobnika własnego gatunku, jak i na płacz młodych fok, kotów czy ludzkich dzieci. Tak samo reagowały na ultradźwięki wydawane przez nietoperze, ale ignorowały dźwięki wydawane przez osobniki dorosłe.

Eksperyment pokazuje, że ssaki odziedziczyły po wspólnych przodkach reakcję na sygnał stresu, wydawany przez młode niezależnie od gatunku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75400,16680768,Dzieci_to_dzieci__Niezaleznie_ludzkie_czy_zwierzece.html

Udostępnij

Słodziki zwiększają ryzyko otyłości

Nauka i Technologie cukier Cukrzyca dieta Glukoza medycyna Nietolerancja glukozy otyłość Słodziki zdrowie

Sztuczne słodziki zamiast pomagać w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała, mogą przyczyniać się do otyłości – stwierdził zespół badaczy z Weizmann Institute of Science w Izraelu. Do takich wniosków prowadzą wyniki wieloetapowego badania, prowadzonego zarówno na myszach, jak i na grupie 400 ludzi.

U gryzoni, którym przez wiele tygodni podawano różne słodziki zanotowano częstsze przypadki nietolerancji glukozy, która skutkuje chorobami metabolicznymi, jak otyłość czy cukrzyca. Ten sam problem wystąpił u myszy, dla których przygotowano zróżnicowane diety – optymalną oraz bogatą w tłuszcze. Część z nich pojono wodą z glukozą, a część wodą ze słodzikami. U tej drugiej grupy również pojawiła się nietolerancja glukozy.

Zależność pomiędzy otyłością i obecnością słodzików w diecie zaobserwowano również u 400 badanych osób, jednak na razie nie stwierdzono, co jest przyczyną, a co skutkiem, ponieważ otyli mogą chętniej sięgać po słodziki. Wśród siedmiu badanych całkowicie zdrowych i szczupłych osób, którym podawano maksymalne dopuszczalne dawki słodzików, nietolerancja glukozy wykształciła się u czterech, co sugeruje, że istotne są również indywidualne różnice pomiędzy ludźmi i słodziki nie wszystkim szkodzą.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.crazynauka.pl/sztuczne-slodziki-przyczyniaja-sie-otylosci/

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.crazynauka.pl/sztuczne-slodziki-przyczyniaja-sie-otylosci/