Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

„Ukrainie – pokój!”, „Rosji – wolność!” „Rosja bez Putina”

Europa

Marsze przeciw wojnie na Ukrainie i przeciw rządom Władimira Putina rozpoczęły się dziś o 17:00 czasu moskiewskiego (15:00 czasu polskiego) w Moskwie, Petersburgu, Nowosybirsku i innych miastach. Oficjalnie miały to być marsze poparcia dla przestrzegania praw człowieka i na takie organizatorzy dostali pozwolenie. Uczestnicy niosą rosyjskie i ukraińskie flagi, zdjęcia rosyjskich żołnierzy poległych na Ukrainie.


poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Wielka Brytania zapłaci za przebudowę portu w Calais

Europa calais dover Francja nielegalna imigracja policja port wielka brytania

we Francji, żeby zablokować nielegalną imigrację na wyspy. Kosztem 5 mln euro w porcie zorganizowany zostanie system kontroli granicznej. Umowę w tej sprawie podpisali w piątek ministrowie spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii i Francji Theresa May i Bernard Cazeneuve. Umowa przewiduje również współpracę brytyjskiej i francuskiej policji. Przez port w Calais, odległy od brytyjskiego portu w Dover o niecałe 40 km, dostaje się na wyspy najwięcej nielegalnych imigrantów wykorzystujących duży ruch pasażerski.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Calais+oblezone+przez+imigrantow.+Wielka+Brytania+mowi+dosc+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=24834

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Calais+oblezone+przez+imigrantow.+Wielka+Brytania+mowi+dosc+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=24834