Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wydarzenia Tygodnia 14 sierpnia – 20 września 2014

Wydarzenia Tygodnia

Po odejściu Donalda Tuska z rządu do Rady Europejskiej, premierem została Ewa Kopacz i utworzyła nowy rząd.

Nasilają się konflikty między USA oraz 10 państwami NATO a Islamem: trwają regularne walki z Państwem Islamskim, a Dżihadyści z Syrii i Iraku oraz islamska sekta z Nigerii natężają działania terrorystyczne.

Ukraina i Rosja podpisały porozumienie o wycofaniu rosyjskich wojsk i utworzenie strefy buforowej w ukraińskim Donbasie, regionie przemysłowym na granicy Rosji i Ukrainy, w którym leży m.on. milionowe miasto Donieck.

W Szkocji odbywało się referendum w sprawie secesji od Wielkiej Brytanii. Z niewielką przewagą Szkoci zadecydowali, że zostają w Zjednoczonym Królestwie.

Polsce dobrze idzie w Mistrzostwach świata w siatkówce i już zagwarantowała sobie srebrny medal, a walczyć będzie o złoto.

Nowy rząd

Szkocja zostaje z Wielką Brytanią

 1. Katalończycy, Baskowie, Flamandowie i Włosi z Północy będą obserwować…
 2. Dzienniki brytyjskie: brudna kampania przed referendum>/a>
 3. Szkoci wybrali pozostanie w Wielkiej Brytanii
 4. Po referendum: Szkoci wygrali autonomię

Konflikty Zachód – Islam

 1. Lotnictwo USA zbombardowało siły dżihadystów
 2. Dżihadyści grożą Argentynie w odwecie za słowa papieża
 3. Irak: tureckie służby specjalne odbiły 49 zakładników
 4. Al-Kaida jednoczy się przeciw amerykańskiej koalicji
 5. Australia: policja zatrzymała islamskich terrorystów
 6. Rząd Syrii użył broni chemicznej w walce z rebeliantami
 7. Nigeryjscy islamiści zdetonowali bomby na uniwersytecie

Wojna rosyjsko-ukraińska

Donbas to nazwa okręgu przemysłowego leżącego na wschodniej Ukrainie i w zachodniej Rosji. W Donbasie znajdują się duże pokłady węgla. Największym miastem regionu jest Donieck mający prawie milion mieszkańców. Czytaj więcej o: donbas».

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Wydarzenia Tygodnia 31 sierpnia - 6 września 2014

Wydarzenia Tygodnia donald tusk nato rosja sankcje ukraina

Donald Tusk został wybrany przewodniczącym Rady Europejskiej i odejdzie z rządu. W wyniku tego trwają poszukiwania następcy premiera.

Kraje NATO i USA nie angażują się militarnie w konflikt rosyjsko-ukraiński, za to w umiarkowany sposób wzmacniają siły na wschodniej flance sojuszu.

Konflikt i wprowadzenie sankcji zaczynają mieć coraz większy wpływ na gospodarki wielu krajów, ale biznes częściowo radzi sobie z unikaniem sankcji.

Poza tym, odbywają się Mistrzostwa świata w siatkówce.

Donald Tusk

Wojna rosyjsko-ukraińska

Wpływ sankcji na Rosję na gospodarkę

Donbas to nazwa okręgu przemysłowego leżącego na wschodniej Ukrainie i w zachodniej Rosji. W Donbasie znajdują się duże pokłady węgla. Największym miastem regionu jest Donieck mający prawie milion mieszkańców. Czytaj więcej o: donbas».

Udostępnij Komentarze

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze