Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Siatkówka: srebrny medal już jest, dziś mecz o złoty

Polska

Reprezentacja Polski zwyciężyła z narodową drużyną Niemiec 3:1. Przeciwnikiem Polaków w walce o złoty medal będzie dziś Brazylia, która wygrała z Francją 3:2. – Na początku turnieju któryś z dziennikarzy zarzucił nam, że Niemcy nie walczą. To dziś pokazaliśmy, że walczymy do końca. Pierwsze trzy sety rozgrywaliśmy na przewagi! – mówił po meczu trener reprezentacji Niemiec Vital Heynen. – Jeżeli mam być szczery, to Polska zasługuje na to, żeby być w finale. Zorganizowała wspaniały turniej. Zasługują na to, by grać o złoto, ale dziś była szansa, żeby z nimi wygrać.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/sport/1,65025,16679385,MS_w_siatkowce__Polska___Niemcy_3_1__Trener_rywali_.html

Udostępnij

Początek procesu kanonizacyjnego bł. Jerzego Popiełuszki

Polska Francois Audelan Jerzy Popiełuszko proces kanonizacyjny

Proces o uznanie cudu uzdrowienia odbywa się w miejscowości Thiais we Francji. Trybunał kanonizacyjny ma zbadać historię śmiertelnej choroby i nagłego wyzdrowienia 56-letniego Francoisa Audelana. Zgodnie z prawem kanonicznym w czasie trwania procesu nie są ujawniane informacje o jego przebiegu.

 

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16911593/zbadaja-cud-uzdrowienia-rusza-proces-kanonizacyjny-ks-popieluszki

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16911593/zbadaja-cud-uzdrowienia-rusza-proces-kanonizacyjny-ks-popieluszki