Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Cena akcji wzrosła z 68 dolarów do 92,5 dolara

Gospodarka

w dniu piątkowego debiutu na nowojorskiej giełdzie chińskiej spółki Alibaba.com. Całkowita wartość firmy pośredniczącej w handlu internetowym wynosi 230 mld dolarów. Portale internetowe należące do spółki mają blisko 600 mln użytkowników. Większość zysków przynoszą reklamy a nie prowizje od sprzedaży w Alibaba.com.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16909622/chinski-alibaba-podbil-amerykanska-gielde

Udostępnij

Rafineria Orlenu w Możejkach zwiększa produkcję

Gospodarka Możejki orlen Orlen Lietuva rafineria straty

dziś pracuje już na 90 proc. mocy przerobowych, kiedy w lipcu wykorzystywała tylko 60 proc. potencjału produkcyjnego. Jak pisaliśmy w czerwcu i lipcu jedyna na Litwie rafineria w Możejkach należąca do PKN Orlen bliska była upadku, w ubiegłym roku przyniosła 94,3 mln dolarów straty. Związkowcy zgodzili się nawet na redukcję zatrudnienia i zawieszenie świadczeń socjalnych.
Czujemy tendencję do poprawy, ale nie wykluczamy, że może to być zjawisko tymczasowe, w końcu roku sytuacja może się znów pogorszyć, bo wtedy tradycyjnie spada sprzedaż – skomentowała sytuację szefowa związków zawodowych w rafinerii Wirginija Wilimiene.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/532090,1142588-Normalnosc-w-Mozejkach.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/532090,1142588-Normalnosc-w-Mozejkach.html