Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Irak: tureckie służby specjalne odbiły 49 zakładników

Świat

uprowadzonych przez dżihadystów z Państwa Islamskiego po opanowaniu 11 czerwca tureckiego konsulatu w Mosulu. Personel konsulatu wraz z rodzinami więziony był w Iraku. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zakomunikował, że „od pierwszego dnia nasza agencja wywiadu śledziła tę sprawę z wytrwałością i oddaniem i wreszcie przeprowadziła zakończoną sukcesem operację ratunkową”. Agenci tureckiej Milli İstihbarat Teşkilatı, (MİT) przewieźli uwolnionych ludzi z Iraku przez Syrię do Turcji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18919,tureccy-zakladnicy-wrocili-do-domu.html

Udostępnij

Rosyjskie bombowce strategiczne przy granicy USA i Kanady

Świat alaska Kanada przestrzeń powietrzna rosja rosyjskie bombowce strategiczne USA

Dwa rosyjskie bombowce strategiczne eskortowane przez dwa myśliwce MIG-35 i dwa samoloty-cysterny wleciały wczoraj w strefę buforową przy granicy amerykańskiej strefy powietrznej na Alasce, podała agencja AFP powołując się na amerykańskie źródła wojskowe. Samoloty nie naruszyły przestrzeni powietrznej USA. Dzień wcześniej kanadyjskie lotnictwo przechwyciło w strefie buforowej również dwa bombowce dalekiego zasięgu Tu-95, poinformował Reuters. Tam także granica przestrzeni powietrznej nie została naruszona.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/rosyjskie-bombowce-u-granic-usa-to-pierwsze-od-wielu-lat-takie-zdarzenie-na-tym-rejonie,469994,s.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/rosyjskie-bombowce-u-granic-usa-to-pierwsze-od-wielu-lat-takie-zdarzenie-na-tym-rejonie,469994,s.html