Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Egipcjanie zainwestowali 8,5 mld dol. w Kanał Sueski

Finanse

61 mld funtów egipskich, czyli ok. 8,5 mld dol. zebrał w ciągu ośmiu dni egipski bank centralny, sprzedając obywatelom Egiptu certyfikaty oprocentowane na 12 proc. Pieniądze zostaną od Egipcjan przeznaczone na rozbudowę Kanału Sueskiego.
Kanał Sueski przynosi Egiptowi 5 mld dolarów rocznie. Każdego roku przepływa nim około 17 tysięcy statków, wioząc towary stanowiące 8 procent całego światowego handlu morskiego.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/egipt-zebral-od-obywateli-85-mld-dol-na-rozbudowe-kanalu-sueskiego_a17714

Udostępnij

Odcięcia Rosji od systemu finansowego SWIFT

Finanse Bruksela KE Komisja Europejska parlament europejski rosja Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication SWIFT

domaga się Parlament Europejski. Rezolucja w tej sprawie jest jedynie wyrazem woli europarlamentu; organem Unii Europejskiej, który ma prawo zdecydować o wyłączeniu Rosji z systemu jest Komisja Europejska.
Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej) pośredniczy w transakcjach między bankami, domami maklerskimi, giełdami i innymi instytucjami finansowymi wykorzystując sieci komputerowe. Wartość transakcji wynosi ponad 6 mld dolarów dziennie. Do Stowarzyszenia utworzonego w Brukseli w 1973 roku przez 239 banków z 15 krajów świata należy dziś blisko 10 tys. podmiotów finansowych z 210 krajów.

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/europarlament-za-kolejnym-ciosem-w-gospodarke-rosji_a17726

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/europarlament-za-kolejnym-ciosem-w-gospodarke-rosji_a17726