Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Egipcjanie zainwestowali 8,5 mld dol. w Kanał Sueski

Finanse

61 mld funtów egipskich, czyli ok. 8,5 mld dol. zebrał w ciągu ośmiu dni egipski bank centralny, sprzedając obywatelom Egiptu certyfikaty oprocentowane na 12 proc. Pieniądze zostaną od Egipcjan przeznaczone na rozbudowę Kanału Sueskiego.
Kanał Sueski przynosi Egiptowi 5 mld dolarów rocznie. Każdego roku przepływa nim około 17 tysięcy statków, wioząc towary stanowiące 8 procent całego światowego handlu morskiego.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/egipt-zebral-od-obywateli-85-mld-dol-na-rozbudowe-kanalu-sueskiego_a17714

Udostępnij

Odcięcia Rosji od systemu finansowego SWIFT

Finanse Bruksela KE Komisja Europejska parlament europejski rosja Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication SWIFT

domaga się Parlament Europejski. Rezolucja w tej sprawie jest jedynie wyrazem woli europarlamentu; organem Unii Europejskiej, który ma prawo zdecydować o wyłączeniu Rosji z systemu jest Komisja Europejska.
Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej) pośredniczy w transakcjach między bankami, domami maklerskimi, giełdami i innymi instytucjami finansowymi wykorzystując sieci komputerowe. Wartość transakcji wynosi ponad 6 mld dolarów dziennie. Do Stowarzyszenia utworzonego w Brukseli w 1973 roku przez 239 banków z 15 krajów świata należy dziś blisko 10 tys. podmiotów finansowych z 210 krajów.

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/europarlament-za-kolejnym-ciosem-w-gospodarke-rosji_a17726

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/europarlament-za-kolejnym-ciosem-w-gospodarke-rosji_a17726