Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rafineria Orlenu w Możejkach zwiększa produkcję

Gospodarka

dziś pracuje już na 90 proc. mocy przerobowych, kiedy w lipcu wykorzystywała tylko 60 proc. potencjału produkcyjnego. Jak pisaliśmy w czerwcu i lipcu jedyna na Litwie rafineria w Możejkach należąca do PKN Orlen bliska była upadku, w ubiegłym roku przyniosła 94,3 mln dolarów straty. Związkowcy zgodzili się nawet na redukcję zatrudnienia i zawieszenie świadczeń socjalnych.
Czujemy tendencję do poprawy, ale nie wykluczamy, że może to być zjawisko tymczasowe, w końcu roku sytuacja może się znów pogorszyć, bo wtedy tradycyjnie spada sprzedaż – skomentowała sytuację szefowa związków zawodowych w rafinerii Wirginija Wilimiene.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/532090,1142588-Normalnosc-w-Mozejkach.html

Udostępnij

4You Airlines: nie rozumiemy działań prezesa UOKiK

Gospodarka 4You Airlines prokuratura tanie linie lotnicze uokik Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

UOKiK poinformował wczoraj, że zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez spółkę 4You Airlines, tworzącą nowe tanie linie lotnicze. Spółka sprzedaje bilety na loty, których zdaniem urzędu nie będzie w stanie zrealizować. Pod koniec sierpnia UOKiK zażądał wyjaśnień od spółki.
„4You Airlines ma jeszcze 6 dni na reakcję i odpowiedź w sprawie. Wyjaśnienie zostanie udzielone i przekazane zgodnie z przepisami prawa w obowiązującym spółkę terminie”, oświadczył dziś zarząd 4You Airlines.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/4you-airlines-nie-rozumiemy-dzialan-uokik,artykuly,183234,1,1.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/4you-airlines-nie-rozumiemy-dzialan-uokik,artykuly,183234,1,1.html