Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosyjskie bombowce strategiczne przy granicy USA i Kanady

Świat

Dwa rosyjskie bombowce strategiczne eskortowane przez dwa myśliwce MIG-35 i dwa samoloty-cysterny wleciały wczoraj w strefę buforową przy granicy amerykańskiej strefy powietrznej na Alasce, podała agencja AFP powołując się na amerykańskie źródła wojskowe. Samoloty nie naruszyły przestrzeni powietrznej USA. Dzień wcześniej kanadyjskie lotnictwo przechwyciło w strefie buforowej również dwa bombowce dalekiego zasięgu Tu-95, poinformował Reuters. Tam także granica przestrzeni powietrznej nie została naruszona.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/rosyjskie-bombowce-u-granic-usa-to-pierwsze-od-wielu-lat-takie-zdarzenie-na-tym-rejonie,469994,s.html

Udostępnij

Prezydent Barack Obama odmówił sprzedaży broni Ukrainie

Świat barack obama broń izba reprezentantów kongres usa Petro Poroszenko prezydent senat USA ukraina USA

podczas wczorajszego spotkania w Białym Domu. Zamiast broni Ukraińcy będą mogli kupić kamizelki kuloodporne, hełmy i noktowizory, rząd USA udzieli gwarancji na 1 miliard dolarów. Koce i noktowizory są ważne ale kocami nie da się wygrać wojny – mówił wcześniej prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przed połączonymi izbami Kongresu Stanów Zjednoczonych.
„Ustaliliśmy z Barackiem Obamą, że Ukraina otrzyma gwarancje finansowe na 1 mld od USA. Zostanie także rozszerzona pomoc dla Ukrainy w kwestiach bezpieczeństwa. Prezydent USA zapewnił, że mamy nie tylko wiernego przyjaciela w nim osobiście, ale i przyjaciela w narodzie amerykańskim. Ameryka jest z narodem Ukrainy” – napisał wczoraj prezydent Petro Poroszenko na Fecebooku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1237417,USA-udziela-Ukrainie-gwarancji-finansowych-na-miliard-dolarow-Broni-nie-sprzedadza

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1237417,USA-udziela-Ukrainie-gwarancji-finansowych-na-miliard-dolarow-Broni-nie-sprzedadza