Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Belweder: umowę o utworzeniu trójnarodowej brygady

Polska

przez Polskę, Litwę i Ukrainę podpisali wczoraj w obecności prezydenta Bronisława Komorowskiego ministrowie obrony trzech krajów Tomasz Siemoniak, Juozas Olekas i Wałerij Hełetej. Brygada LITPOLUKRBRIG ze sztabem w Lublinie ma być wykorzystywana w operacjach pokojowych. Pierwsze porozumienie w tej sprawie zostało podpisane 16 listopada 2009 roku, ale strona ukraińska pod rządami prezydenta Janukowycza odwlekała organizację brygady. Obecny rząd w Kijowie wrócił do projektu.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,16675994,Podpisano_umowe_o_utworzeniu_wspolnej_brygady_przez.html

Udostępnij

Rząd zgody wewnątrzplatformowej

Polska andrzej halicki ewa kopacz grabarczyk maria wasiak rząd schetyna teresa piotrowska

Grzegorz Schetyna, Cezary Grabarczyk, Maria Wasiak, Teresa Piotrowska i Andrzej Halicki to nowi ministrowie. Dwaj z nich – Schetyna, który będzie szefem MSZ i Grabarczyk mający objąć stanowisko ministra sprawiedliwości – są liderami nieformalnych ale silnych personalnymi powiązaniami frakcji w Platformie Obywatelskiej. Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju kierować będzie dotychczasowa wiceprezes PKP SA Maria Wasiak, posłanka PO Teresa Piotrowska zostanie szefową MSW, ministrem administracji i cyfryzacji będzie poseł Andrzej Halicki. Pozostali ministrowie zostają na stanowiskach zajmowanych w rządzie Donalda Tuska.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75478,16670459,Oto_rzad_Ewy_Kopacz__Pieciu_nowych_ministrow__Schetyna.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75478,16670459,Oto_rzad_Ewy_Kopacz__Pieciu_nowych_ministrow__Schetyna.html