Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Belweder: umowę o utworzeniu trójnarodowej brygady

Polska

przez Polskę, Litwę i Ukrainę podpisali wczoraj w obecności prezydenta Bronisława Komorowskiego ministrowie obrony trzech krajów Tomasz Siemoniak, Juozas Olekas i Wałerij Hełetej. Brygada LITPOLUKRBRIG ze sztabem w Lublinie ma być wykorzystywana w operacjach pokojowych. Pierwsze porozumienie w tej sprawie zostało podpisane 16 listopada 2009 roku, ale strona ukraińska pod rządami prezydenta Janukowycza odwlekała organizację brygady. Obecny rząd w Kijowie wrócił do projektu.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,16675994,Podpisano_umowe_o_utworzeniu_wspolnej_brygady_przez.html

Udostępnij

Rząd zgody wewnątrzplatformowej

Polska andrzej halicki ewa kopacz grabarczyk maria wasiak rząd schetyna teresa piotrowska

Grzegorz Schetyna, Cezary Grabarczyk, Maria Wasiak, Teresa Piotrowska i Andrzej Halicki to nowi ministrowie. Dwaj z nich – Schetyna, który będzie szefem MSZ i Grabarczyk mający objąć stanowisko ministra sprawiedliwości – są liderami nieformalnych ale silnych personalnymi powiązaniami frakcji w Platformie Obywatelskiej. Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju kierować będzie dotychczasowa wiceprezes PKP SA Maria Wasiak, posłanka PO Teresa Piotrowska zostanie szefową MSW, ministrem administracji i cyfryzacji będzie poseł Andrzej Halicki. Pozostali ministrowie zostają na stanowiskach zajmowanych w rządzie Donalda Tuska.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75478,16670459,Oto_rzad_Ewy_Kopacz__Pieciu_nowych_ministrow__Schetyna.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75478,16670459,Oto_rzad_Ewy_Kopacz__Pieciu_nowych_ministrow__Schetyna.html