Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Po referendum: Szkoci wygrali autonomię

Europa

Projekty ustaw, które poszerzą kompetencje lokalnych władz Szkocji zostaną opracowane i przedstawione opinii publicznej do końca tego roku, zapowiedział premier Wielkiej Brytanii David Cameron przemawiając w Londynie już po ogłoszeniu wyników referendum. Do prac nad projektami, oświadczył premier, zaproszeni zostaną przedstawiciele Szkockiej Partii Narodowej (SNP) grupującej zwolenników niepodległości Szkocji. Szersze uprawnienia otrzymać mają również władze pozostałych państw tworzących Wielką Brytanię: Anglii, Walii i Irlandii Północnej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,David-Cameron-obiecuje-nowe-uprawnienia-Szkocji-Anglii-Walii-i-Irlandii,wid,16895426,wiadomosc.html

Udostępnij

Szkoci wybrali pozostanie w Wielkiej Brytanii

Europa niepodleglość referendum szkocja wielka brytania

we wczorajszym referendum, poinformowała dziś rano agencja Associated Press. Przeciwnicy niepodległości Szkocji zwyciężyli w 26 spośród 32 okręgów wyborczych. W niektórych okręgach frekwencja przekroczyła 90 proc., wszędzie była bardzo wysoka, według niektórych źródeł najwyższa w dotychczasowych wyborach w Wielkiej Brytanii. Uprawnionych do głosowania w referendum było 4 mln 285 tys. 323 mieszkańców Szkocji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/oficjalne-wyniki-referendum-szkocja-zostaje-w-wielkiej-brytanii/klr8q

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/oficjalne-wyniki-referendum-szkocja-zostaje-w-wielkiej-brytanii/klr8q