Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Cyberprzestępcy ukradli dane 56 mln kart płatniczych

Nauka i Technologie

Sieć marketów budowlanych Home Depot oficjalnie potwierdziła największą w historii handlu kradzież danych powiązanych z kartami płatniczymi. Wstępne informacje wskazują, że cyberprzestępcy użyli złośliwego oprogramowania, którym zainfekowali samoobsługowe kasy.

Szkodliwe oprogramowanie zbierało i przesyłało informacje przez wiele miesięcy, prawdopodobnie od kwietnia do 7 września tego roku. W rezultacie złodzieje przejęli dane 56 mln kart. Na czarnym rynku cena danych pojedynczej karty sięga kilku dolarów.

Sieć Home Depot zapewnia, że uporała się z problemem i że wdrożony przez nią system szyfrowania danych zabezpieczy klientów przed podobnymi incydentami w przyszłości.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowy-rekord-w-kradziezy-kart-platniczych-7218208.html

Udostępnij

Test krwi wskaże potencjalnych samobójców

Nauka i Technologie Badanie krwi Baltimore Geny Hormon Stresu Kortyzol medycyna Mutacja Samobójstwa SKA2 Weterani wojenni zdrowie

Test krwi pozwala wykryć mutację genu SKA2, zmieniającą reakcje zachodzące w mózgu pod wpływem tzw. hormonów stresu. Do takich wniosków doszedł zespół badawczy z Baltimore, kierowany przez doktora Zachary’ego Kaminsky’ego.

Naukowcy zbadali mózgi osób, które targnęły się na własne życie i odkryli u samobójców mutację genu SKA2, skutkującą zwiększonym wydzielaniem kortyzolu. Jest to hormon odpowiedzialny za zachowanie i samopoczucie, a jego podwyższony poziom skutkuje depresją i myślami samobójczymi.

Zidentyfikowanie niebezpiecznego genu dało możliwość stworzenia testu krwi, który pozwala w prosty sposób wskazać osoby znajdujące się w grupie ryzyka. Oznacza to przełom w wykrywaniu i diagnozowaniu potencjalnych samobójców i pomoże w walce z plagą samobójstw wśród amerykańskich weteranów wojennych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/samobojstwa-przyczyny-testy-krwi-kortyzol-a-samobojstwa-newsweek-pl,artykuly,347966,1.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/samobojstwa-przyczyny-testy-krwi-kortyzol-a-samobojstwa-newsweek-pl,artykuly,347966,1.html