Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Cyberprzestępcy ukradli dane 56 mln kart płatniczych

Nauka i Technologie

Sieć marketów budowlanych Home Depot oficjalnie potwierdziła największą w historii handlu kradzież danych powiązanych z kartami płatniczymi. Wstępne informacje wskazują, że cyberprzestępcy użyli złośliwego oprogramowania, którym zainfekowali samoobsługowe kasy.

Szkodliwe oprogramowanie zbierało i przesyłało informacje przez wiele miesięcy, prawdopodobnie od kwietnia do 7 września tego roku. W rezultacie złodzieje przejęli dane 56 mln kart. Na czarnym rynku cena danych pojedynczej karty sięga kilku dolarów.

Sieć Home Depot zapewnia, że uporała się z problemem i że wdrożony przez nią system szyfrowania danych zabezpieczy klientów przed podobnymi incydentami w przyszłości.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowy-rekord-w-kradziezy-kart-platniczych-7218208.html

Udostępnij

Test krwi wskaże potencjalnych samobójców

Nauka i Technologie Badanie krwi Baltimore Geny Hormon Stresu Kortyzol medycyna Mutacja Samobójstwa SKA2 Weterani wojenni zdrowie

Test krwi pozwala wykryć mutację genu SKA2, zmieniającą reakcje zachodzące w mózgu pod wpływem tzw. hormonów stresu. Do takich wniosków doszedł zespół badawczy z Baltimore, kierowany przez doktora Zachary’ego Kaminsky’ego.

Naukowcy zbadali mózgi osób, które targnęły się na własne życie i odkryli u samobójców mutację genu SKA2, skutkującą zwiększonym wydzielaniem kortyzolu. Jest to hormon odpowiedzialny za zachowanie i samopoczucie, a jego podwyższony poziom skutkuje depresją i myślami samobójczymi.

Zidentyfikowanie niebezpiecznego genu dało możliwość stworzenia testu krwi, który pozwala w prosty sposób wskazać osoby znajdujące się w grupie ryzyka. Oznacza to przełom w wykrywaniu i diagnozowaniu potencjalnych samobójców i pomoże w walce z plagą samobójstw wśród amerykańskich weteranów wojennych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/samobojstwa-przyczyny-testy-krwi-kortyzol-a-samobojstwa-newsweek-pl,artykuly,347966,1.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/samobojstwa-przyczyny-testy-krwi-kortyzol-a-samobojstwa-newsweek-pl,artykuly,347966,1.html