Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Odcięcia Rosji od systemu finansowego SWIFT

Finanse

domaga się Parlament Europejski. Rezolucja w tej sprawie jest jedynie wyrazem woli europarlamentu; organem Unii Europejskiej, który ma prawo zdecydować o wyłączeniu Rosji z systemu jest Komisja Europejska.
Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej) pośredniczy w transakcjach między bankami, domami maklerskimi, giełdami i innymi instytucjami finansowymi wykorzystując sieci komputerowe. Wartość transakcji wynosi ponad 6 mld dolarów dziennie. Do Stowarzyszenia utworzonego w Brukseli w 1973 roku przez 239 banków z 15 krajów świata należy dziś blisko 10 tys. podmiotów finansowych z 210 krajów.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/europarlament-za-kolejnym-ciosem-w-gospodarke-rosji_a17726

Udostępnij

Przywiązani do polisy oskarżają przewodniczącego KNF

Finanse knf Komisja Nadzoru Finansowego lokata polisa ubezpieczenie

o to, że nie ochronił ich przed niekorzystnymi decyzjami finansowymi i złożyli wczoraj przeciw niemu doniesienie do prokuratury. Stowarzyszenie „Przywiązani do Polisy” skupia ludzi, którzy wykupili polisy ubezpieczeniowe na życie z funduszem inwestycyjnym w przekonaniu, że to lokata. Podpisywali umowy zobowiązujące do wpłacania pieniędzy co rok przez od 10 do 30 lat, a kiedy chcieli się wycofać okazywało się, że zgodnie z umową, którą podpisali przy zakładaniu polis, ubezpieczyciel w takiej sytuacji zostawia sobie znaczną część wpłaconej gotówki.
Polisy z funduszem kapitałowym wykupiło blisko 5 mln osób, nie wiadomo ilu spośród nich kupowało polisy sądząc, że umieszcza pieniądze na lokacie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Przywiazani-do-polisy-zawiadamiaja-Prokurature-o-bezczynnosci-KNF-3202755.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Przywiazani-do-polisy-zawiadamiaja-Prokurature-o-bezczynnosci-KNF-3202755.html