Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rząd Syrii użył broni chemicznej w walce z rebeliantami

Świat

– Istnieją dowody na użycie chloru przez al-Asada – powiedział sekretarz stanu USA John Kerry przesłuchiwany wczoraj przez komisję spraw zagranicznych Izby Reprezentantów. Wcześniej padały takie oskarżenia, ale brakowało dowodów. O „częste i systematyczne” wykorzystywanie chloru jako broni chemicznej oskarżyła przed tygodniem rząd Baszara al-Asada Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW). Wczoraj o zgromadzenie zapasów broni chemicznej oskarżył Syrię rząd Izraela, a Reuters powołując się na syryjskie źródła dyplomatyczne napisał o ujawnieniu nieznanej dotąd fabryki takiej broni w Syrii.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/izrael-syria-wciaz-ma-bron-chemiczna-dzihadysci-beda-nia-zainteresowani,469471,s.html

Udostępnij

Nigeryjscy islamiści zdetonowali bomby na uniwersytecie

Świat boko haram bomby islamscy terroryści islamski kalifat Nigeria zamachowcy samobójcy

Zabili 13 osób, ranili 34 osoby. Zamachowcy samobójcy z Boko Haram zdetonowali niesione na sobie ładunki wybuchowe w audytorium podczas wykładu na Federalnym Instytucie Uniwersyteckim w Kano na północy Nigerii.
Boko Haram jest islamską sektą od 2009 roku stosującą terroryzm na masową skalę. Od początku działalności terroryści należący do niej zabili około 4 tys. osób Pod koniec sierpnia Boko Haram ogłosiła utworzenie kalifatu w miejscowości Gwoza. Ma on być początkiem islamskiego państwa obejmującego cała Nigerię.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3578429,nigeria-bojownicy-boko-haram-zaatakowali-kampus-uniwersytecki-w-kano-sa-zabici-i-ranni,id,t.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3578429,nigeria-bojownicy-boko-haram-zaatakowali-kampus-uniwersytecki-w-kano-sa-zabici-i-ranni,id,t.html