Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rząd Syrii użył broni chemicznej w walce z rebeliantami

Świat

– Istnieją dowody na użycie chloru przez al-Asada – powiedział sekretarz stanu USA John Kerry przesłuchiwany wczoraj przez komisję spraw zagranicznych Izby Reprezentantów. Wcześniej padały takie oskarżenia, ale brakowało dowodów. O „częste i systematyczne” wykorzystywanie chloru jako broni chemicznej oskarżyła przed tygodniem rząd Baszara al-Asada Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW). Wczoraj o zgromadzenie zapasów broni chemicznej oskarżył Syrię rząd Izraela, a Reuters powołując się na syryjskie źródła dyplomatyczne napisał o ujawnieniu nieznanej dotąd fabryki takiej broni w Syrii.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/izrael-syria-wciaz-ma-bron-chemiczna-dzihadysci-beda-nia-zainteresowani,469471,s.html

Udostępnij

Nigeryjscy islamiści zdetonowali bomby na uniwersytecie

Świat boko haram bomby islamscy terroryści islamski kalifat Nigeria zamachowcy samobójcy

Zabili 13 osób, ranili 34 osoby. Zamachowcy samobójcy z Boko Haram zdetonowali niesione na sobie ładunki wybuchowe w audytorium podczas wykładu na Federalnym Instytucie Uniwersyteckim w Kano na północy Nigerii.
Boko Haram jest islamską sektą od 2009 roku stosującą terroryzm na masową skalę. Od początku działalności terroryści należący do niej zabili około 4 tys. osób Pod koniec sierpnia Boko Haram ogłosiła utworzenie kalifatu w miejscowości Gwoza. Ma on być początkiem islamskiego państwa obejmującego cała Nigerię.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3578429,nigeria-bojownicy-boko-haram-zaatakowali-kampus-uniwersytecki-w-kano-sa-zabici-i-ranni,id,t.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3578429,nigeria-bojownicy-boko-haram-zaatakowali-kampus-uniwersytecki-w-kano-sa-zabici-i-ranni,id,t.html