Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rząd Syrii użył broni chemicznej w walce z rebeliantami

Świat

– Istnieją dowody na użycie chloru przez al-Asada – powiedział sekretarz stanu USA John Kerry przesłuchiwany wczoraj przez komisję spraw zagranicznych Izby Reprezentantów. Wcześniej padały takie oskarżenia, ale brakowało dowodów. O „częste i systematyczne” wykorzystywanie chloru jako broni chemicznej oskarżyła przed tygodniem rząd Baszara al-Asada Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW). Wczoraj o zgromadzenie zapasów broni chemicznej oskarżył Syrię rząd Izraela, a Reuters powołując się na syryjskie źródła dyplomatyczne napisał o ujawnieniu nieznanej dotąd fabryki takiej broni w Syrii.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/izrael-syria-wciaz-ma-bron-chemiczna-dzihadysci-beda-nia-zainteresowani,469471,s.html

Udostępnij

Nigeryjscy islamiści zdetonowali bomby na uniwersytecie

Świat boko haram bomby islamscy terroryści islamski kalifat Nigeria zamachowcy samobójcy

Zabili 13 osób, ranili 34 osoby. Zamachowcy samobójcy z Boko Haram zdetonowali niesione na sobie ładunki wybuchowe w audytorium podczas wykładu na Federalnym Instytucie Uniwersyteckim w Kano na północy Nigerii.
Boko Haram jest islamską sektą od 2009 roku stosującą terroryzm na masową skalę. Od początku działalności terroryści należący do niej zabili około 4 tys. osób Pod koniec sierpnia Boko Haram ogłosiła utworzenie kalifatu w miejscowości Gwoza. Ma on być początkiem islamskiego państwa obejmującego cała Nigerię.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3578429,nigeria-bojownicy-boko-haram-zaatakowali-kampus-uniwersytecki-w-kano-sa-zabici-i-ranni,id,t.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3578429,nigeria-bojownicy-boko-haram-zaatakowali-kampus-uniwersytecki-w-kano-sa-zabici-i-ranni,id,t.html