Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Przywiązani do polisy oskarżają przewodniczącego KNF

Finanse

o to, że nie ochronił ich przed niekorzystnymi decyzjami finansowymi i złożyli wczoraj przeciw niemu doniesienie do prokuratury. Stowarzyszenie „Przywiązani do Polisy” skupia ludzi, którzy wykupili polisy ubezpieczeniowe na życie z funduszem inwestycyjnym w przekonaniu, że to lokata. Podpisywali umowy zobowiązujące do wpłacania pieniędzy co rok przez od 10 do 30 lat, a kiedy chcieli się wycofać okazywało się, że zgodnie z umową, którą podpisali przy zakładaniu polis, ubezpieczyciel w takiej sytuacji zostawia sobie znaczną część wpłaconej gotówki.
Polisy z funduszem kapitałowym wykupiło blisko 5 mln osób, nie wiadomo ilu spośród nich kupowało polisy sądząc, że umieszcza pieniądze na lokacie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Przywiazani-do-polisy-zawiadamiaja-Prokurature-o-bezczynnosci-KNF-3202755.html

Udostępnij

Rząd wyda 5,6 mld zł na walkę z bezrobociem

Finanse bezrobocie budżet państwa Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej projekt budżetu

przewiduje projekt budżetu na przyszły rok. Najwięcej rząd planuje wydać na aktywizację młodych bezrobotnych i na tworzenie nowych stanowisk pracy oraz podejmowania przez bezrobotnych własnej działalności gospodarczej. Resort pracy przewiduje, że bezrobocie, które na początku tego roku wynosiło 13,4 proc., pod koniec przyszłego roku spadnie do 11,8 proc, a może nawet do 11 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/822882,miliardy-na-bezrobocie-w-tym-600-mln-zl-na-staze-oto-jak-rzad-chce-zatrzymac-emigracje.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/822882,miliardy-na-bezrobocie-w-tym-600-mln-zl-na-staze-oto-jak-rzad-chce-zatrzymac-emigracje.html