Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Test krwi wskaże potencjalnych samobójców

Nauka i Technologie

Test krwi pozwala wykryć mutację genu SKA2, zmieniającą reakcje zachodzące w mózgu pod wpływem tzw. hormonów stresu. Do takich wniosków doszedł zespół badawczy z Baltimore, kierowany przez doktora Zachary’ego Kaminsky’ego.

Naukowcy zbadali mózgi osób, które targnęły się na własne życie i odkryli u samobójców mutację genu SKA2, skutkującą zwiększonym wydzielaniem kortyzolu. Jest to hormon odpowiedzialny za zachowanie i samopoczucie, a jego podwyższony poziom skutkuje depresją i myślami samobójczymi.

Zidentyfikowanie niebezpiecznego genu dało możliwość stworzenia testu krwi, który pozwala w prosty sposób wskazać osoby znajdujące się w grupie ryzyka. Oznacza to przełom w wykrywaniu i diagnozowaniu potencjalnych samobójców i pomoże w walce z plagą samobójstw wśród amerykańskich weteranów wojennych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/samobojstwa-przyczyny-testy-krwi-kortyzol-a-samobojstwa-newsweek-pl,artykuly,347966,1.html

Udostępnij

Niemcy domagają się ujawnienia algorytmów Google’a

Nauka i Technologie algorytm Google Heiko Maas Niemcy Prawa konsumentów reklamy Unia Europejska wyszukiwarka

Ujawnienia algorytmów wyszukiwarki domaga się od Google’a niemiecki minister sprawiedliwości, Heiko Maas. Jego zdaniem Google ma pozycję monopolisty i dla wielu osób stanowi podstawowe źródło informacji. Dysponuje zatem szczegółowymi danymi na temat potrzeb i zainteresowań swoich użytkowników i w związku tym konieczne jest sprawdzenie, czy prawa niemieckich konsumentów są należycie chronione.

Żądanie to godzi w interesy Google’a. Ujawnienie algorytmu wiąże się z ryzykiem wycieku informacji dotyczących jego działania i z możliwością manipulowania wynikami wyszukiwania. Stanowi to zagrożenie dla głównego źródła dochodu amerykańskiej firmy, czyli zysków z reklam.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.dobreprogramy.pl/Niemcy-zadaja-od-Google-algorytmu-dzialania-wyszukiwarki,News,57922.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.dobreprogramy.pl/Niemcy-zadaja-od-Google-algorytmu-dzialania-wyszukiwarki,News,57922.html