Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

30 mln dolarów za wskazanie sprawcy zestrzelenia samolotu

Europa

malezyjskich linii lotniczych nad wschodnią Ukrainą w lipcu tego roku oferuje detektyw Josef Resch z niemieckiej wywiadowni gospodarczej Wifka. Nagroda zdeponowana jest w Zurychu, informuje wywiadownia na stronie internetowej oraz gwarantuje informatorom anonimowość. Anonimowi są również ofiarodawcy.
Jak podawaliśmy w lipcu, samolotem zestrzelonym nad terenem walk promoskiewskich rebeliantów z wojskami ukraińskimi leciało 298 osób. Wszyscy zginęli, Moskwa oskarża o zestrzelenie wojsko ukraińskie, Kijów wskazuje jako sprawców Rosję i prorosyjskich separatystów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1236123,30-mln-dolarow-za-wskazanie-sprawcow-katastrofy-samolotu-MH17

Udostępnij

Dzienniki brytyjskie: brudna kampania przed referendum

Europa odłączenie się referendum secesja szkocja wielka brytania

Prowadzenie brudnej kampanii zarzuciły wczoraj zwolennikom oderwania się Szkocji od Wielkiej Brytanii dzienniki brytyjskie. Środa była ostatnim dniem kampanii przed dzisiejszym referendum. Zwolennicy secesji próbują zastraszyć przeciwników odłączenia się Szkocji, twierdzą gazety i podają przykłady obelg oraz fizycznych ataków na nich.
W dzisiejszym referendum mieszkańcy zdecydują czy Szkocja odłączy się od Wielkiej Brytanii. Według ostatniego sondażu opublikowanego przez dziennik „Scotsman”, poparcie dla odłączenia się wzrosło do 48 proc., a dla pozostania wynosi 52 proc. 14 proc. wyborców jest niezdecydowanych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18888,szkocja-brudna-kampania-przed-referendum.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18888,szkocja-brudna-kampania-przed-referendum.html