Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

30 mln dolarów za wskazanie sprawcy zestrzelenia samolotu

Europa

malezyjskich linii lotniczych nad wschodnią Ukrainą w lipcu tego roku oferuje detektyw Josef Resch z niemieckiej wywiadowni gospodarczej Wifka. Nagroda zdeponowana jest w Zurychu, informuje wywiadownia na stronie internetowej oraz gwarantuje informatorom anonimowość. Anonimowi są również ofiarodawcy.
Jak podawaliśmy w lipcu, samolotem zestrzelonym nad terenem walk promoskiewskich rebeliantów z wojskami ukraińskimi leciało 298 osób. Wszyscy zginęli, Moskwa oskarża o zestrzelenie wojsko ukraińskie, Kijów wskazuje jako sprawców Rosję i prorosyjskich separatystów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1236123,30-mln-dolarow-za-wskazanie-sprawcow-katastrofy-samolotu-MH17

Udostępnij

Dzienniki brytyjskie: brudna kampania przed referendum

Europa odłączenie się referendum secesja szkocja wielka brytania

Prowadzenie brudnej kampanii zarzuciły wczoraj zwolennikom oderwania się Szkocji od Wielkiej Brytanii dzienniki brytyjskie. Środa była ostatnim dniem kampanii przed dzisiejszym referendum. Zwolennicy secesji próbują zastraszyć przeciwników odłączenia się Szkocji, twierdzą gazety i podają przykłady obelg oraz fizycznych ataków na nich.
W dzisiejszym referendum mieszkańcy zdecydują czy Szkocja odłączy się od Wielkiej Brytanii. Według ostatniego sondażu opublikowanego przez dziennik „Scotsman”, poparcie dla odłączenia się wzrosło do 48 proc., a dla pozostania wynosi 52 proc. 14 proc. wyborców jest niezdecydowanych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18888,szkocja-brudna-kampania-przed-referendum.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18888,szkocja-brudna-kampania-przed-referendum.html