Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Lokomotywy ze złomowisk jeżdżą po polskich torach

Gospodarka

PKS Cargo zawiadomiło dziś prokuraturę, że lokomotywy oddawane przez spółkę na złom jako nie nadające się do eksploatacji, nadal jeżdżą u innych przewoźników kolejowych, zagrażając bezpieczeństwu ruchu. Prokuratura ma sprawdzić skalę zjawiska; PKS Cargo od 2010 roku oddało na złom około 100 lokomotyw, ile wróciło na tory, nie wiadomo. Lokomotywa jako złom kosztuje około 250 tys. zł, sprzedana jako sprawna może kosztować kilka milionów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/pkp-oddawalo-lokomotywy-na-zlom-a-te-u-konkurencji-wracaly-na-tory_a17707

Udostępnij

Spadła produkcja po dwóch miesiącach słabego wzrostu

Gospodarka GUS Główny Urząd Statystyczny produkcja produkcja sprzedana spadek produkcji wzrost

O 8,5 proc niższa od lipcowej i o 1,9 proc niższa od sierpniowej z ubiegłego roku była w ubiegłym miesiącu wartość produkcji sprzedanej przemysłu, poinformował wczoraj Główny Urząd Statystyczny. Dane dotyczą przedsiębiorstw o liczbie pracowników powyżej 9 osób. Od stycznia do sierpnia tego roku produkcja sprzedana przemysłu była o 3,4% wyższa od wyników w analogicznym okresie roku ubiegłego, kiedy zanotowany został wzrost o 0,8%.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/gus-podal-najnowsze-dane-o-produkcji-zalamanie-trendu_a17696

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/gus-podal-najnowsze-dane-o-produkcji-zalamanie-trendu_a17696