Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Lokomotywy ze złomowisk jeżdżą po polskich torach

Gospodarka

PKS Cargo zawiadomiło dziś prokuraturę, że lokomotywy oddawane przez spółkę na złom jako nie nadające się do eksploatacji, nadal jeżdżą u innych przewoźników kolejowych, zagrażając bezpieczeństwu ruchu. Prokuratura ma sprawdzić skalę zjawiska; PKS Cargo od 2010 roku oddało na złom około 100 lokomotyw, ile wróciło na tory, nie wiadomo. Lokomotywa jako złom kosztuje około 250 tys. zł, sprzedana jako sprawna może kosztować kilka milionów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/pkp-oddawalo-lokomotywy-na-zlom-a-te-u-konkurencji-wracaly-na-tory_a17707

Udostępnij

Spadła produkcja po dwóch miesiącach słabego wzrostu

Gospodarka GUS Główny Urząd Statystyczny produkcja produkcja sprzedana spadek produkcji wzrost

O 8,5 proc niższa od lipcowej i o 1,9 proc niższa od sierpniowej z ubiegłego roku była w ubiegłym miesiącu wartość produkcji sprzedanej przemysłu, poinformował wczoraj Główny Urząd Statystyczny. Dane dotyczą przedsiębiorstw o liczbie pracowników powyżej 9 osób. Od stycznia do sierpnia tego roku produkcja sprzedana przemysłu była o 3,4% wyższa od wyników w analogicznym okresie roku ubiegłego, kiedy zanotowany został wzrost o 0,8%.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/gus-podal-najnowsze-dane-o-produkcji-zalamanie-trendu_a17696

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/gus-podal-najnowsze-dane-o-produkcji-zalamanie-trendu_a17696