Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rząd wyda 5,6 mld zł na walkę z bezrobociem

Finanse

przewiduje projekt budżetu na przyszły rok. Najwięcej rząd planuje wydać na aktywizację młodych bezrobotnych i na tworzenie nowych stanowisk pracy oraz podejmowania przez bezrobotnych własnej działalności gospodarczej. Resort pracy przewiduje, że bezrobocie, które na początku tego roku wynosiło 13,4 proc., pod koniec przyszłego roku spadnie do 11,8 proc, a może nawet do 11 proc.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/822882,miliardy-na-bezrobocie-w-tym-600-mln-zl-na-staze-oto-jak-rzad-chce-zatrzymac-emigracje.html

Udostępnij

"Wprost" nie odróżnia renty hipotecznej od odwróconej hipoteki

Finanse knf Komisja Nadzoru Finansowego odwrocona hipoteka renta hipoteczna wprost

w rezultacie w tekście zatytułowanym „KNF ma zastrzeżenia do „odwróconej hipoteki” opisuje zastrzeżenia KNF-u do renty hipotecznej.
Renta hipoteczna polega na tym, że oddajemy nieruchomość instytucji finansowej – niekoniecznie bankowi – w zamian za rentę. Jeśli zbankrutuje, tracimy rentę i nieruchomość.
Odwrócona hipoteka polega na tym, że bank – i tylko bank – wypłaca rentę, a jej kwotę wpisuje na hipotekę nieruchomości. Jej właściciel pozostaje właścicielem, dopiero po jego śmierci bank rozlicza się ze spadkobiercami. Mogą spłacić zadłużenie i wziąć nieruchomość albo nie spłacać, wtedy nieruchomość przejmuje bank.
Dla wielu starszych ludzi – a do nich skierowane są obydwie formy – odróżnienie ryzykownej renty hipotecznej od gwarantowanej przez fundusz bankowy odwróconej hipoteki jest sprawą bardzo ważną. KNF ma zastrzeżenia do renty hipotecznej.

Udostępnij Komentarze

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze