Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Dzienniki brytyjskie: brudna kampania przed referendum

Europa

Prowadzenie brudnej kampanii zarzuciły wczoraj zwolennikom oderwania się Szkocji od Wielkiej Brytanii dzienniki brytyjskie. Środa była ostatnim dniem kampanii przed dzisiejszym referendum. Zwolennicy secesji próbują zastraszyć przeciwników odłączenia się Szkocji, twierdzą gazety i podają przykłady obelg oraz fizycznych ataków na nich.
W dzisiejszym referendum mieszkańcy zdecydują czy Szkocja odłączy się od Wielkiej Brytanii. Według ostatniego sondażu opublikowanego przez dziennik „Scotsman”, poparcie dla odłączenia się wzrosło do 48 proc., a dla pozostania wynosi 52 proc. 14 proc. wyborców jest niezdecydowanych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18888,szkocja-brudna-kampania-przed-referendum.html

Udostępnij

Rosja realizuje plan destabilizacji Mołdawii

Europa Michai Balan mołdawia Naddniestrzańska Republika Mołdawska rosja Służba Informacji i Bezpieczeństwa

przed listopadowymi wyborami, twierdzi mołdawski Dyrektor Służby Informacji i Bezpieczeństwa (SIS) Michai Balan. Kierowany przez niego kontrwywiad dysponuje informacjami o ponad 100 organizacjach pozarządowych, służbach, partiach politycznych i mediach finansowanych przez Rosję i gotowych, jak się wyraził, „rozerwać Mołdawię na kawałki”.
Mołdawia uzyskała niepodległość po upadku ZSSR. Część terytorium między Dniestrem a granicą z Ukrainą oderwała się od kraju tworząc promoskiewską Naddniestrzańską Republikę Mołdawską, uznawaną jedynie przez Abchazję i Osetię Południową.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/gotowi-rozerwac-moldawie-na-kawalki-szef-kontrwywiadu-o-nowym-zagrozeniu,468903,s.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/gotowi-rozerwac-moldawie-na-kawalki-szef-kontrwywiadu-o-nowym-zagrozeniu,468903,s.html