Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Niemcy domagają się ujawnienia algorytmów Google’a

Nauka i Technologie

Ujawnienia algorytmów wyszukiwarki domaga się od Google’a niemiecki minister sprawiedliwości, Heiko Maas. Jego zdaniem Google ma pozycję monopolisty i dla wielu osób stanowi podstawowe źródło informacji. Dysponuje zatem szczegółowymi danymi na temat potrzeb i zainteresowań swoich użytkowników i w związku tym konieczne jest sprawdzenie, czy prawa niemieckich konsumentów są należycie chronione.

Żądanie to godzi w interesy Google’a. Ujawnienie algorytmu wiąże się z ryzykiem wycieku informacji dotyczących jego działania i z możliwością manipulowania wynikami wyszukiwania. Stanowi to zagrożenie dla głównego źródła dochodu amerykańskiej firmy, czyli zysków z reklam.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.dobreprogramy.pl/Niemcy-zadaja-od-Google-algorytmu-dzialania-wyszukiwarki,News,57922.html

Udostępnij

W 2017 roku Amerykanie polecą w Kosmos własnym statkiem

Nauka i Technologie Agencja kosmiczna Astronautyka boeing Eksploracja Kosmosu elon musk kosmos Launch America NASA SpaceX

W 2017 roku Stany Zjednoczone będą mogły samodzielnie wysyłać astronautów na orbitę przewiduje program Launch America ogłoszony przez NASA. Dawniej było to normą, jednak w 2011 roku zakończono eksploatację wahadłowców. Doprowadziło to do sytuacji, w której NASA nie dysponuje możliwością samodzielnego wysyłania astronautów na orbitę i jest skazana na odpłatną pomoc Rosji.

Początkowo NASA planowała samodzielny rozwój nowej generacji statków kosmicznych, jednak zrezygnowała z tego zamiaru i powierzyła to zadanie prywatnym firmom. W ramach programu Launch Aerospace podpisano kontrakty z dwiema firmami. Pierwszą z nich jest założona przez Elona Muska SpaceX, a drugą Boeing. Zgodnie z harmonogramem załogowy lot z wykorzystaniem amerykańskiego statku kosmicznego ma się odbyć już w 2017 roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/Launch-America-SpaceX-Boeing-DragonX-CST-100-lot-zalogowy,21041

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/Launch-America-SpaceX-Boeing-DragonX-CST-100-lot-zalogowy,21041